Wsadź kawałek folii do doniczki. Roślina ci podziękuje

Wsadź kawałek folii do doniczki. Roślina ci podziękuje

Wsadź kawałek folii do doniczki. Roślina ci podziękuje
Wsadź kawałek folii do doniczki. Roślina ci podziękuje
Źródło zdjęć: © Getty Images
15.06.2023 21:49

Sposoby na pielęgnację roślin z użyciem rzeczy, które najczęściej mamy po ręką, są najlepszymi trikami. Jeżeli nie próbowaliście jeszcze tego z kawałkiem folii aluminiowej, musicie to nadrobić. Wasze kwiaty go pokochają.

Folia aluminiowa to rzecz, którą najprawdopodobniej ma w kuchennych szafkach każdy z nas. Przydaje się jednak nie tylko np. do owijania potraw przed włożeniem ich do lodówki czy pakowaniem w nią kanapek do szkoły bądź pracy, ale jest także pomocna przy pielęgnacji roślin. Folia jest przydatna w doświetleniu rośliny, aby pomóc jej rozkwitnąć.

Wsadź kawałek folii do doniczki z rośliną

Rośliny (w tym w szczególności kwiaty) potrzebują do prawidłowego i zdrowego rozwoju dwóch elementów: wody oraz światła słonecznego. I choć wiosną i latem dostęp do światła jest zazwyczaj bezproblemowy, w inne pory roku jest to znacznie cięższa sprawa. Wtedy na ratunek przychodzi folia aluminiowa, dzięki której roślina będzie doświetlona.

Co należy zrobić? Wystarczy, że urwiemy kawałek folii aluminiowej, a następnie na jego dolnej krawędzi położymy patyczek. Górną podstawę należy złożyć tak, aby go przykryła, a potem zrobić to jeszcze raz, składając folię na pół. Ostatnim etapem jest włożenie powstałego gadżetu do doniczki z rośliną. Dzięki temu naświetlimy roślinę podczas mniej słonecznych dni, a ona odwdzięczy nam się pięknym rozwojem czy też kwiatami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ochrona przed ptakami

Jeżeli zmagacie się z ptactwem, które nagminnie niszczy wasze uprawy - tu również pomoże wam folia aluminiowa. Ptaki nie lubią bowiem błyszczących powierzchni, dlatego srebrna folia jest jedną z niewielu rzeczy, która naprawdę je odstraszy.

To, co możecie zrobić, to stworzyć szybką i prostą zawieszkę, którą przymocujecie do roślin. Aby wykonać jedną taką zawieszkę weźcie kawałek folii aluminiowej, zegnijcie go i stwórzcie prostokąt. Na górze umieśćcie sznurek lub tasiemkę i dognijcie folię, aby stworzyć coś na wzór zawieszki. Kiedy przymocujecie ją do rośliny, ptaki się nie zbliżą.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta