Wsadzasz tak deskę do zmywarki? Nie dziw się, że naczynia są niedomyte

Niepoprawnie wsadzona deska może być przyczyną brudnych naczyń
Niepoprawnie wsadzona deska może być przyczyną brudnych naczyń
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne

13.11.2022 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdarzyło ci się kiedyś, że wyciągnęłaś naczynia ze zmywarki i okazało się, że są niedomyte? To bardzo frustrujące, ponieważ trzeba poprawiać je ręcznie, co oznacza stratę czasu i podwójne zużycie wody. Wiemy, jaka może być przyczyna obecności resztek jedzenia na talerzach, z którymi nie rozprawiła się zmywarka. Chodzi o deskę do krojenia.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że posiadanie zmywarki to wielki komfort. Dzięki niej przede wszystkim oszczędzasz wodę, choć kiedyś uważano, że jest odwrotnie. Tak naprawdę zużycie wody jest co najmniej trzy razy mniejsze niż podczas zmywania ręcznego. Jednorazowy, oczywiście niemały wydatek, ma szansę w ten sposób się zwrócić. Posiadając zmywarkę, oszczędzasz także czas. W trakcie, gdy naczynia się myją, ty możesz zająć się innymi obowiązkami lub po prostu chwilę odpocząć.

Dlaczego naczynia nie domywają się w zmywarce?

Czasem jednak zdarza się, że naczynia wyciągnięte ze zmywarki są niedomyte. To bardzo frustrująca sytuacja, więc warto wiedzieć, jak w przyszłości jej unikać. Może się tak dziać z różnych przyczyn. Bywa, że zmywarka po prostu nie może poradzić sobie dużą porcją resztek jedzenia, które były już zaschnięte na talerzach czy garnkach. Zatem bardzo brudne naczynia warto najpierw opłukać. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie ułożenie rzeczy w zmywarce. Jest to bowiem klucz do poprawnego ich domywania.

Jak ustawić w zmywarce deskę do krojenia?

W górnym koszu powinny znaleźć się szklanki, kubki i kieliszki – wszystkie ustawione oczywiście spodami do góry i najlepiej pod kątem, by woda z detergentem mogła dotrzeć we wszystkie zakamarki. W dolnym koszu ustawiamy talerze głębokie i płytkie, małe i duże, garnki, patelnie oraz deski do krojenia. Te ostatnie mogą myć się z zmywarce pod warunkiem, że są plastikowe lub szklane. Nigdy w ten sposób nie powinno się myć tych drewnianych. Okazuje się, że to właśnie nieodpowiednie ułożenie deski do krojenia w zmywarce może powodować niedomywanie się naczyń.

Deski do krojenia nie powinno się ustawiać w zmywarce razem z talerzami (może blokować górne śmigło) ani na przodzie kosza, bo wtedy zablokuje otwarcie się pojemnika z tabletką myjącą. Miejsce deski do krojenia w zmywarce znajduje się bowiem na samym tyle prostopadle do talerzy. Problem niedomytych naczyń powinien się w ten sposób rozwiązać

Poprawne ułożenie deski do krojenia w zmywarce
Poprawne ułożenie deski do krojenia w zmywarce © Archiwum prywatne

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także