Wskaż twarz, która cię przeraża. Odpowiedź zdradzi więcej, niż myślisz

Wskaż twarz, która cię przeraża. Odpowiedź zdradzi więcej, niż myślisz

Kótki test osobowości wiele o tobie powie
Kótki test osobowości wiele o tobie powie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram | Adobe Stock, Instagram
24.09.2023 14:18, aktualizacja: 24.09.2023 17:17

Zwolennicy tego rodzaju testów osobowości twierdzą, że pomagają one dowiedzieć się na swój temat czegoś nowego. Ten konkretny, autorstwa Léopolda Szondiego, ma zdradzić cechę, której nie byliśmy wcześniej świadomi.

Léopold Szondi to uznawany węgierski psychiatra. Specjalista jest autorem testu osobowości, którego głównym celem jest ujawnienie skrywanych cech osoby, która go rozwiązuje. Zadaniem pacjenta jest przyjrzenie się zdjęciom przedstawiającym 48 twarzy. Każda z nich wyraża inną emocję. Badacz uważał, że naszą uwagę zwracają osoby, które mają podobne problemy do naszych.

Wybierz twarz i poznaj prawdę o sobie

Testy na podstawie pierwowzoru Szondiego biją rekordy popularności, również w mediach społecznościowych. Na jednym z instagramowych profili pojawiło się zadanie ze zdjęciami ośmiu twarzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Naszym zadaniem jest wybrać tę, która najbardziej nas przeraża lub też wywołuje największy dyskomfort. Każda z ośmiu odpowiedzi ma oznaczać coś zupełnie innego.

Sadysta

W przypadku pierwszego zdjęcia, według założeń Szondiego, jesteś "sadystą". Bardzo możliwe, że niegdyś byłeś zdominowany np. przez rodziców albo nauczycieli, a obecnie tłumisz w sobie poczucie dominacji nad innymi ludźmi. Choć na co dzień jesteś przyjazny, w przypadku poczucia zagrożenia przyjmujesz postawę pasywno-agresywną lub obronną.

Epileptyk

Jeżeli najbardziej przeraża cię druga fotografia, intensywnie reagujesz na każdą z emocji. Zdarza ci się też tłumić własne. Często zakładasz maskę i świetnie ukrywasz negatywne uczucia. Choć na ogół jesteś spokojny, gdy miarka się przebierze, możesz wybuchnąć.

Katatonik

Wybrałeś trzecią twarz? Jesteś nadpobudliwy, ale bardzo inteligentny. Starasz się być powściągliwy i masz określone zasady, którymi kierujesz się w życiu. Przez to, że wypierasz własne emocje oraz pragnienia, czujesz się zagubiony, często nieprzystosowany do codzienności.

Schizofrenik

Wybranie czwartej postaci ma ujawniać, że posiadasz kłopoty w nawiązywaniu kontaktu z innymi ludźmi. Trudno ci wchodzić w jakiekolwiek relacje, choć uwielbiasz spędzać czas wśród ludzi. Towarzyszy ci jednak poczucie odizolowania i samotności ze względu na powierzchowność relacji. Bardzo możliwe, że wciąż tłumisz w sobie niechęć do innych ludzi.

Histeryk

Piąta twarz sugeruje, że w dzieciństwie autorytety nakazywały milczenie lub niepopisywanie się przed innymi, dlatego obecnie jesteś osobą bardzo skromną, z uśpioną potrzebą bycia w centrum uwagi.

Osobowość "depresyjna"

Wybrałeś szóstą twarz? Na pierwszy rzut oka wydajesz się szczęśliwy, jednak pod maską radości skrywasz głęboki smutek, problemy z poczuciem własnej wartości, a nawet niechęcią do siebie samego. Męczy cię poczucie winy oraz niska samoocena. Starasz się to zagłuszyć pracą oraz skupianiem się na innych ludziach.

Maniak

Siódma twarz mówi, że choć twoja powierzchowność wskazuje na to, że jesteś dojrzały i działasz zgodnie z pewnym schematem, w głębi duszy masz chaos. Tłumisz w sobie impulsywność, denerwując się, gdy widzisz tę cechę u innych.

"Tożsamościowiec"

Wybranie ostatniego zdjęcia może być potwierdzeniem, że w dzieciństwie byłeś zastraszany albo doświadczyłeś traumy. Bardzo możliwe, że zostałeś zraniony przez osobę dorosłą, a teraz próbujesz na siłę podążać za wpojonymi ideałami, co może się kończyć tym, że odrzucasz ludzi, którym do tego ideału daleko.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl