Wsmaruj w uszczelkę. Szybko sobie podziękujesz

Wsmaruj w uszczelkę. Szybko sobie podziękujesz

Wiele osób pomija to miejsce podczas czyszczenia pralki. To błąd
Wiele osób pomija to miejsce podczas czyszczenia pralki. To błąd
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
13.09.2023 09:32, aktualizacja: 13.09.2023 10:07

Wyciągasz dopiero co wyprane ubrania i pomimo użycia płynu do płukania mają zapach stęchlizny? To znak, że do twojej pralki wkradła się pleśń. Jeśli chcesz się jej pozbyć, koniecznie sprawdź jedno miejsce. To właśnie w nim zbiera się najwięcej zabrudzeń.

Choć mogłoby się wydawać, że czyszczenie pralki jest niepotrzebne, bowiem ma ona ciągłą styczność z wodą i silnymi detergentami, prawda jest taka, że wymaga gruntownego czyszczenia przynajmniej raz w miesiącu. Mało kto zagląda w miejsce, w którym zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. I wcale nie chodzi tu o filtr.

Z twojej pralki wydobywa się brzydki zapach? Koniecznie sprawdź to miejsce

W pralce zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, które w trakcie prania trafiają do filtra, ale nie tylko. Część z nich osadza się na fartuchach, zwanych także kołnierzami. To nic innego, jak gumy, które znajdują się wokół bębna. Pełnią one funkcję uszczelki pomiędzy bębnem a frontem urządzenia. To właśnie w środku tych gum gromadzą się zabrudzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli nie wietrzysz pralki, a do tego ich nie czyścisz, to właśnie one mogą przyczynić się do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Jak więc pozbyć się tych zabrudzeń? Wystarczy przetrzeć je gąbką z płynem do mycia naczyń, a następnie wytrzeć do sucha za pomocą czystej szmatki. Dzięki temu twoje pranie będzie świeże i pachnące.

Zauważyłaś pleśń w fartuchach? Pozbędziesz się jej w prosty sposób

Zdarza się, że na długo nieczyszczonych fartuchach pojawia się pleśń. Przetarcie ich czystą gąbką nie pomoże. Jak więc ją usunąć? Możesz zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga użycia mieszanki z sody oczyszczonej i octu. Wymieszaj 100 g sody i 100 ml octu. Powstanie z nich gęsta pasta. Wetrzyj ją w fartuch za pomocą czystej gąbki i pozostaw na przynajmniej 30 minut. Po tym czasie zetrzyj ją wilgotną szmatką. Po pleśni nie powinno być już śladu.

Możesz się też pozbyć pleśni w inny sposób. Wymaga on użycia wybielacza. Przed czyszczeniem włóż na ręce gumowe rękawiczki. Następnie sięgnij po ręcznik toaletowy i urwij z niego kilka listków. Zamocz je w wybielaczu, a po zamoczeniu, umieść w środku fartucha. Pozostaw je tak na godzinę, a najlepiej na całą noc. Rankiem zdejmij papier i zetrzyj wybielacz morką ścierką. Gumy będą jak nowe.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl