Wsyp do zlewu zamiast sody. Odpływ odetka się w moment

Wsyp do zlewu zamiast sody. Odpływ odetka się w moment

Jak odetkać zlew domowym sposobem?
Jak odetkać zlew domowym sposobem?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | RHJ
10.01.2024 13:52, aktualizacja: 11.01.2024 08:57

W naszych domach pojawia się czasem problem z zatkanymi odpływami. Choć teoretycznie jest to niewielka usterka, może stać się utrapieniem. Szczególnie, gdy woda zaczyna spływać powoli, a z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach. W jaki sposób możemy się tego pozbyć? Oto prosty, ekologiczny i tani sposób.

Zatkany zlew to usterka, która niestety zdarza się dość często, zwłaszcza w kuchni. Kiedy zauważamy, że woda spływa znacznie wolniej niż zwykle, z rur unosi się nieprzyjemny zapach, a do tego dochodzi charakterystyczne bulgotanie, możemy być pewni, że nasz odpływ jest zatkany. Możemy oczywiście skorzystać z chemicznego środka do odblokowania rur, ale równie skuteczne mogą okazać się domowe metody.

Jak odetkać zlew domowym sposobem? Wypróbuj kwasek cytrynowy

Domowe metody na zatkany zlew są bardzo proste i nie wymagają zbyt dużych wydatków. Doskonale sprawdzi się tutaj kwasek cytrynowy. Wystarczy wsypać jedną łyżkę do odpływu, a następnie zalać całość dużą ilością gorącej wody. Taka mikstura zadziała nie tylko bardzo szybko, ale, co ważne, nie uszkodzi rur. Jeśli nasz odpływ ma tendencję do zatykania, powinniśmy stosować taki zabieg przynajmniej raz w tygodniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kwasek cytrynowy jest również doskonałym środkiem do odkamieniania czajnika. Wystarczy wsypać jedno opakowanie do środka, zalać wodą i zagotować, a kamień zniknie w mgnieniu oka. Ten sposób jest nie tylko tańszy niż sklepowe odkamieniacze, ale także w pełni naturalny i nieszkodliwy dla zdrowia. Po zabiegu wystarczy wylać zawartość i wypłukać czajnik, a będzie on gotowy do ponownego użytku. Nie ma też tak silnego, nieprzyjemnego zapachu jak ocet, który także sprawdza się przy odkamienianiu.

Domowe sposoby na zatkany odpływ. Wypróbuj te produkty

Zapchany odpływ możemy odetkać również za pomocą innych domowych metod. Doskonale sprawdzi się mieszanka sody oczyszczonej i octu. W równych proporcjach wsypujemy je do odpływu, a następnie zalewamy dużą ilością gorącej wody.

Jak zapobiec zatykaniu zlewu? Ważne jest, by pamiętać, żeby nie wrzucać do odpływu resztek jedzenia, a także fusów z herbaty czy kawy. Nie wolno też wlewać do odpływu gorącego tłuszczu, np. z patelni, ponieważ zasklepia się on w rurach i przez to je zatyka.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta