Sieją spustoszenie na działkach Polaków. Wylej, a zginą

Jak pozbyć się pędraków?
Jak pozbyć się pędraków?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

14.08.2024 10:24, aktual.: 14.08.2024 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecność pędraków i ziemiórek na działce czy przydomowym ogrodzie nie zwiastuje nic dobrego. Choć istnieje wiele metod zwalczania szkodników, jedna z nich wykazuje szczególną skuteczność.

Pielęgnacja ogrodu wymaga wiele pracy i zaangażowania, a także szybkiej reakcji na pojawienie się szkodników, takich jak pędraki czy ziemiórki. Jak się ich pozbyć? Wypróbuj bezpieczną i w pełni naturalną metodę, która cieszy się coraz większą popularnością.

Jak pozbyć się pędraków i ziemiórek?

Ziemiórki to muchówki z rodziny ziemiórkowatych. Dorosłe osobniki przypominają małe, czarne muszki. Żyją zaledwie tydzień. W tym czasie samica jest w stanie złożyć nawet 100 jaj w ziemi, z których wykluwają się niewielkie larwy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To właśnie one stanowią największe zagrożenie, bowiem żywią się korzeniami roślin, poważnie je uszkadzając. Z kolei pędraki to larwy chrabąszczy majowych. Żyją w glebie i podobnie jak ziemiórki, uszkadzają korzenie.

Jak pozbyć się pędraków i ziemiórek? Najpopularniejszym sposobem jest stosowanie profesjonalnych środków chemicznych. Kupisz je w każdym sklepie ogrodniczym. Choć są skuteczne, mają jedną, dużą wadę — mogą dodatkowo uszkodzić plon.

Okazuje się, że jest jeden sposób, który eliminuje konieczność używania pestycydów. Jest w pełni bezpieczny i ekologiczny. Wystarczy, że zaopatrzysz się w opakowanie nicieni pożytecznych. Najczęściej sprzedawane są w postaci proszku lub koncentratu. W zależności od pojemności opakowanie kosztuje od 70 do nawet 120 złotych. Choć nie należą do najtańszych, wykazują dużą skuteczność.

Wsyp do ziemi. Pędraki i ziemiórki będą już tylko wspomnieniem

Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba podlać ziemię, aby była wilgotna. Preparat z mikroorganizmami należy przygotować zgodnie z zaleceniem producenta. Powinno się od razu zużyć całe opakowanie. Zaleca się, aby robić to w ciepły wieczór, kiedy gleba jest jeszcze nagrzana, a promienie słoneczne nie są już tak silne.

Po wlaniu preparatu nicienie wnikną do ciała ziemiórek i pędraków przez przetchlinki, czyli otwory w ich ciele. W ciągu 1-3 dni zaczną wytwarzać mikroorganizmy symbiotyczne, które je uśmiercą. W ten prosty sposób i bezpieczny sposób pozbędziesz się szkodników.

Ruszył plebiscyt #Wszechmocne. W formularzu poniżej zgłoś swoją kandydatkę w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także