Trwa ładowanie...
d2i36ds

Wszystko, co trzeba wiedzieć o gojeniu i pielęgnacji świeżego tatuażu

Odpowiednia pielęgnacja świeżego tatuażu jest obligatoryjnym warunkiem zachowania jego oryginalnego kształtu i koloru. Skórę po zabiegu należy traktować podobnie jak obszar po świeżym zranieniu. Najlepiej do tego celu zakupić specjalistyczny preparat przyspieszający gojenie świeżego tatuażu i ułatwiający jego późniejszą pielęgnację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po wykonaniu tatuażu należy przestrzegać podstawowych zaleceń. Jednym z nich jest unikanie gorących kąpieli.
Po wykonaniu tatuażu należy przestrzegać podstawowych zaleceń. Jednym z nich jest unikanie gorących kąpieli. (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Stępień)
d2i36ds

Pielęgnacja świeżego tatuażu

Tatuaż jest atrakcyjną ozdobą ciała pod warunkiem, że jest wykonany w profesjonalnym studio, przez doświadczonego tatuażystę. Jeśli udamy się do renomowanego salonu tatuażu, możemy mieć gwarancję, że zostaniemy poinformowani o tym, jak dbać o świeży tatuaż. Pielęgnacja tatuażu jest bardzo ważna i nie należy jej pomijać, gdyż w przeciwnym razie możemy zapomnieć o zachowaniu oryginalnego kształtu i koloru wykonanego wzoru. Pielęgnacja świeżego tatuażu składa się z kilku kroków: nakładania specjalistycznej maści (np. Bepanthen), owijaniu wytatuowanego miejsca folią spożywczą i mycia tego miejsca za pomocą szarego mydła.

Tuż po wykonaniu tatuażu nakłada się na niego folię spożywczą, która pełni rolę opatrunku, a także zapobiega rozlaniu się świeżego tuszu. Co ważne, folię tę należy nakładać na tatuaż przez 2-3 dni od jego wykonania. Ważnym elementem pielęgnacji świeżego tatuażu jest również przemywanie go co 4-5 h za pomocą szarego mydła. Przy czym istotne jest to, żeby nie trzymać folii zbyt długo na ręce, ponieważ może to grozić powstaniem strupków.

Wskazania po wykonaniu tatuażu:
1. Przez tydzień od wykonania tatuażu nie należy pić alkoholu.
2. Przez miesiąc od wykonania tatuażu należy chronić go przed promieniowaniem słonecznym.
3. Przez miesiąc od wykonania tatuażu nie należy korzystać z basenu, sauny i solarium.
4. Przez dwa tygodnie od wykonania tatuażu nie należy uprawiać sportu.
5. Przez dwa tygodnie od wykonania tatuażu należy unikać długich, gorących kąpieli.

d2i36ds

W wakacje zadbaj o swoją skórę z tatuażami. Wyposaż się w odpowiednie kosmetyki do opalania z WP radarOkazji.

Gojenie tatuażu - etapy

Gojenie tatuażu przebiega w kilku etapach, które podobne są do procesu gojenia skóry po zranieniu. Szczególnie uciążliwy jest uporczywy świąd, który związany jest z regeneracją skóry po zabiegu. Po upływie trzech dni od wykonania tatuażu rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, co jest widoczne w głównej mierze przy aplikacji maści do pielęgnacji świeżego tatuażu. Dodatkowo przez kilka dni po wykonaniu tatuażu skóra wokół niego jest opuchnięta, wypukła i mocno zaczerwieniona. Z czasem może nawet pojawić się siniak. Po dwóch tygodniach od wykonania tatuażu może on prezentować się nieco mniej wyraziście, ale nie ma co się obawiać, bo ten stan jest przejściowy.

d2i36ds

Podziel się opinią

Share

d2i36ds

d2i36ds