Blisko ludziWybory prezydenckie 2020. Matylda Damięcka komentuje

Wybory prezydenckie 2020. Matylda Damięcka komentuje

Matylda Damięcka odniosła się do wyborów prezydenckich 2020
Matylda Damięcka odniosła się do wyborów prezydenckich 2020
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska
28.06.2020 13:03

Matylda Damięcka w mediach społecznościowych publikuje grafiki, które nawiązują do ważnych wydarzeń z kraju i ze świata. Teraz skomentowała frekwencję tegorocznych wyborów prezydenckich 2020.

Matylda Damięcka zazwyczaj dobitnie komentuje rzeczywistość swoimi grafikami. Punktem przełomowym w jej karierze była ilustracja, która stała się symbolem wydarzeń w Gdańsku podczas Finału WOŚP, gdzie przebywający na scenie Paweł Adamowicz został trzykrotnie ugodzony nożem.

Ostatnio napisała list do rasisty oraz odniosła się do słów Andrzeja Dudy o osobach LGBT. Obok wyborów prezydenckich 2020 tym bardziej nie mogła obojętnie przejść.

Matylda Damięcka o wyborach prezydenckich 2020

Artystka w mediach społecznościowych opublikowała trzy wymowne grafiki. Dwie pierwsze ironicznie zachęcają, aby Polacy oddali swój głos. Damięcka celowo napisała je z błędami ortograficznymi. "Nie o taką Polskę. Nie poszedłam na wybory", "Nie o taką Polskę. Nie poszłem na wybory" - brzmią podpisy.

Ostatnia z kolei obrazuje wybory podczas panującego reżimu sanitarnego. Do lokalów wyborczych ludzie ustawiają się w kolejce i zachowują odstęp pomiędzy sobą. "Za kim kolejka ta stoi" - napisała Damięcka.