Wyciągnij z doniczki. Storczyk zacznie kwitnąć jak nigdy

Jak zadbać o storczyka przed zimą?
Jak zadbać o storczyka przed zimą?

19.11.2023 14:50, aktual.: 17.01.2024 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteś właścicielem bądź właścicielką storczyków, musisz wiedzieć, że w okresie zimowym należy o nie zadbać w zupełnie inny sposób. To, co musisz zrobić, to wyjąć z doniczek ze storczykami jedną rzecz. Rośliny ci podziękują.

Choć storczyki są jednymi z najpopularniejszych roślin doniczkowych, które ozdabiają mieszkania i domy Polek i Polaków, nie oznacza to, że są proste w pielęgnacji. Jeżeli nie zadbamy o nie we właściwy sposób, istnieje ryzyko, że już po kilku dniach od kupna roślin zrzucą kwiaty a liście zaczną nabierać żółtego koloru. Nie inaczej jest jesienią i zimą, gdy storczyki wymagają innej pielęgnacji. Z ich doniczek należy wyjąć jedną rzecz.

Jak dbać o storczyki zimą?

Wielu właścicieli storczyków skupia się przede wszystkim na kwestiach regularnego podlewania czy ustawienia tych roślin w miejscu, w którym będą miały dostęp do słońca, lecz nie zbyt intensywny. I choć obie te kwestie są kluczowe, jeśli chodzi o dbanie o orchidee, w czasie jesienno-zimowym istnieje jeszcze jeden, który jest bardzo ważny.

Jesień to tzw. okres przejściowy dla storczyków, w którym wymagają one odpowiedniego przygotowania do zimy. Co to dokładnie oznacza? Rośliny te przechodzą wówczas w stan uśpienia, a wraz z tym z ich doniczek należy wyjąć wszelkie odżywki. W tym czasie warto zrezygnować także z nawozów, nawet domowych. Mogą tylko zaszkodzić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie rób tego storczykom

O czym należy pamiętać jeszcze jesienią i zimą, żeby storczyki przetrwały ten czas? Jeżeli rośliny stoją na parapecie, w miesiącach, kiedy grzejniki zaczynają być gorące, należy je jak najszybciej przedstawić w chłodniejsze miejsce w mieszkaniu bądź domu. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli tego nie zrobimy, storczykom będzie zdecydowanie za ciepło, a tym samym - zaczną usychać i zrzucać kwiaty. W efekcie prawdopodobnie je pożegnamy, bo po takiej "saunie" będą już nie do odratowania.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)