ModaWygodne ubranka na plac zabaw i jesienne spacery. Lada dzień będą niezbędne

Wygodne ubranka na plac zabaw i jesienne spacery. Lada dzień będą niezbędne

Wygodne ubranka na plac zabaw i jesienne spacery. Lada dzień będą niezbędne
Źródło zdjęć: © iStock.com
04.09.2018 12:37, aktualizacja: 04.09.2018 15:56

Jakość, cena i wygląd to najważniejsze cechy dziecięcych ubrań. Aby dobrze przygotować dziecko na jesienne wyprawy i do szkoły, warto pomyśleć o tym już teraz. Dlatego przygotowaliśmy przegląd trwałych, ładnych i tanich ubranek na jesień dla dzieci.

Weekendowa wycieczka lub wyjście na plac zabaw

W ciągu dnia jest jeszcze całkiem ciepło, ale poranki bywają chłodne. Wrzesień to pora, kiedy nawet krótki deszcz potrafi znacząco obniżyć temperaturę i wywołać katar. Dlatego w dziecięcej szafie nie powinno zabraknąć jeansowych spodni, kurtek i ciepłych bluz.

Jak ubrać dziecko, aby się nie przegrzało?

Nawet małemu dziecku zakładamy tylko o jedną warstwę ubrań więcej, niż my mamy na sobie. Im dziecko starsze, tym jego strój może być bardziej zbliżony grubością do naszego, ale nadal powinien uwzględniać np. długi spacer z grupą w ciągu dnia.

Ważne jest też to, w jakim stopniu aktywne jest nasze dziecko. Jeśli temperatura pozwala na to, aby spokojnie siedziało w piaskownicy, możemy ubrać je np. w wygodny niekrępujący ruchów bezrękawnik. Jeśli zaś biega po trawie za piłką, nie zdejmujmy zbyt wielu warstw, ani nie zakładajmy dodatkowych.

Sprawdzony sposób na jesienną garderobę dziecka

Praktyczny sposób ubierania dzieci "na cebulkę" sprawdzi się w każdych okolicznościach, a w szczególności w szkole lub w przedszkolu, kiedy do końca nie możemy przewidzieć, jaka będzie pogoda. Jedną warstwę zawsze można zdjąć lub założyć, ale każda z nich powinna być odpowiednio lekka i oddychająca. Bawełniane bluzeczki, koszulki, getry i dresowe spodnie to najlepsza baza dziecięcej szafy.

Praktyczne będą dziecięce ubranka w ciemniejszych kolorach, ale tych jasnych i intensywnych nie warto zanadto unikać.

W atrakcyjnej cenie kupimy też eleganckie ubranka dla dzieci na ważne okazje:

Deszczowe dni w domu

Nie ma lepszego stroju do spędzania czasu w domu niż komfortowy, bawełniany dres. Ten sam stój świetnie sprawdzi się w żłobku, klubie malucha lub w przedszkolu. Nawet bawełniana sukienka i rajstopy wystarczą do spędzania czasu w ciepłym pomieszczeniu.