Wylej na chwasty. Na długo zapomnisz o pieleniu

Wylej na chwasty. Na długo zapomnisz o pieleniu

Jak pozbyć się chwastów?
Jak pozbyć się chwastów?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. PAL
26.03.2024 09:05

Nie pozwól, aby uporczywe chwasty zniszczyły twoje marzenia o idealnym trawniku. Wypróbuj ten prosty, ale niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się ich i ciesz się z piękna swojego zielonego ogrodu przez cały sezon. Metoda ta jest nie tylko tania, ale również łatwa do wykonania.

Usuwanie chwastów z trawnika nie musi być monotonnym obowiązkiem. Dzięki prostej mieszance zwykłych produktów kuchennych możesz łatwo pozbyć się tych uciążliwych intruzów. Kiedy następnym razem odwiedzisz sklep spożywczy, koniecznie zajrzyj do działu z octami. Wybierz niepozorny flakon octu spirytusowego, który kosztuje zaledwie kilka złotych. W połączeniu z solą, którą z pewnością masz w swojej kuchni, powstanie idealny duet do walki z chwastami.

Kontynuacja artykułu poniżej wideo

Jak przygotować mieszankę z soli i octu?

Wystarczy rozcieńczyć szklankę octu w litrze wody i dodać pół szklanki soli. Dodatek płynu do mycia naczyń zwiększy skuteczność roztworu. Starannie wymieszaj wszystko i nałóż na chwasty. Pamiętaj jednak, że ten roztwór może również negatywnie wpłynąć na trawnik, dlatego ważne jest, aby stosować go tylko w miejscach, gdzie już pojawiły się niechciane rośliny. Alternatywnie, możesz przygotować roztwór w proporcjach 1:2 (ocet do wody), który również okaże się skuteczny w walce z chwastami.

Jak pozbyć się mchu domowymi sposobami?

Czy zmagasz się z mchem, który uparcie powraca i szpeci twój ogród? To naturalny element środowiska, ale niekoniecznie pożądany na przydomowym trawniku. Mech uwielbia gleby kwaśne i wilgotne w zacienionych miejscach. Możesz pozbyć się go za pomocą ekologicznego i skutecznego sposobu.

Aby usunąć tego uciążliwego intruza, również potrzebujesz oprysku na bazie octu. Pomocny może być też popiół z kominka, który nie tylko zwalczy mech, ale również wzbogaci glebę o naturalne składniki odżywcze (podobnie działa kreda).

Posyp trawnik popiołem lub kredą, a następnie zastosuj mieszankę octu i wody w proporcjach 1:1. Stosuj ją tylko na miejscach, gdzie już pojawił się mech. Poczekaj kilka dni, a następnie wyczesz trawę grabiami.

Czy "naturalna chemia" jest naprawdę naturalna?

Niektóre sklepowe preparaty kuszą hasłami "bio" i "eko" na opakowaniu. Nie zawsze jest to jednak miarodajne. Warto stawiać na produkty, które posiadają certyfikat. Można je sprawdzić w bazie Ministerstwa Rolnictwa.

© Materiały WP

Odwiedź naszą grupę FB - #Wszechmocne. Tam będziemy na bieżąco informować o zbliżających się webinarach, wywiadach oraz nowościach. Dołącz do nas i zaproś znajomych. Czekamy!

Źródło artykułu:WP Kobieta