Blisko ludziWymowna grafika Matyldy Damięckiej. Artystka apeluje do Polaków

Wymowna grafika Matyldy Damięckiej. Artystka apeluje do Polaków

Matylda Damięcka opublikowała mocną grafikę
Matylda Damięcka opublikowała mocną grafikę
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram | Akpa, Matylda Damięcka
20.02.2022 12:33

Matylda Damięcka w najnowszej grafice wyraziła swój niepokój związany z ostatnimi wydarzeniami na wschodniej granicy. Podkreśliła również, że w całej tej sprawie męczy ją pewna kwestia, związana z zachowaniem poszczególnych osób.

Grafiki Matyldy Damięckiej zawsze szokują i piętnują aktualne ważne wydarzenia. Artystka zawsze trafia w sedno i, często z humorem, wyraża to, co siedzi w głowach wielu Polaków. Najnowszy wpis na Instagramie to kolejna praca, która w zawrotny sposób komentuje ostatnie dni.

"Wieje". Matylda Damięcka dosadnie o tym, co dzieje się w Polsce i u naszych wschodnich sąsiadów

Grafika, która pojawiła się na profilu Damięckiej, przedstawia fragment mapy Europy. Widzimy zaznaczoną na czerwono Polskę, część Bałtyku oraz pozostałą część kontynentu, zaznaczoną żółtymi oraz szarymi barwami. Nasz kraj został nieco odsunięty od morza i odwrócony do akwenu bokiem. Na grafice widać również napis 'Wiater" z ostatnią literą zapisaną w odbiciu lustrzanym.

Warto zwrócić również uwagę na użyte przez graficzkę hasztagi.

"To projekcja moich największych lęków";

"Ale przez szacunek do c*****, w jakiej są nasi bliscy wschodni sąsiedzi, nie przyrównujmy się do nich";

"Bo zaczynamy przypominać tę laskę, która na stypie płacze głośniej od matki denata, a poznała go raz na domówce kumpla" - pisze artystka na Instagramie.

Łącząc opis oraz grafikę można wywnioskować, że Matylda Damięcka, jak wiele osób, z niepokojem patrzy w przyszłość. Stara się jednak stonować emocje, ponieważ Polska nie znajduje się w tak krytycznym położeniu, co nasi wschodni sąsiedzi. W Europie wieje ostatnio wiele nieprzyjemnych wiatrów, ale zamiast panikować, warto by zobaczyć, że w naszym kraju nie dzieje się jeszcze tak źle.

Na grafice tylko Polska została wyróżniona rzucającym się w oczy kolorem, reszta Europy zlała się praktycznie w jedną plamę - być może Damięcka podkreśla w ten sposób, że nie powinniśmy być tak krótkowzroczni. Nie jesteśmy jedynym krajem, który ma problemy. Wschodni sąsiedzi mają ich obecnie znacznie więcej.

Internauci komentują grafikę Damięckiej

Obserwatorzy wtórują graficzce, zauważając, iż zwróciła uwagę na ważne zjawisko. Podziękowali Damięckiej za ten wpis i odnieśli się do ilustracji w kilku słowach.

"Czekam na wiatr, co rozgoni... Kora jest dobra na nasze polskie wichury"

"Mocne";

"Trochę ta wizja przeraża...";

"Jest pani genialna!!! Kocham te wszystkie rysunki... ,,Kilka" kresek, na które zawsze czekam z niecierpliwością" - czytamy w sekcji komentarzy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta