Wymowny gest księdza. Podszedł do osób broniących wejścia do kościoła

Grupa osób ochraniających wejść do kościoła
Grupa osób ochraniających wejść do kościoła
Źródło zdjęć: © East News, Archiwum prywatne
Klaudia Stabach

29.10.2020 15:27, aktual.: 01.03.2022 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas Strajku Kobiet w Warszawie miała miejsce scena, która jeszcze bardziej zaogniła konflikt pomiędzy manifestującymi i ich przeciwnikami. Moment uchwycił kamerą jeden z naszych czytelników.

Od 22 października trwają w Polsce masowe strajki spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niezgodne z konstytucją.

Manifestacje odbywają się w wielu miastach i miasteczkach. Niektórzy zdecydowali się pokazać swój sprzeciw również poprzez zakłócenie nabożeństw w kościele. Widok strajkujących ustawionych z transparentami przed ołtarzem oburzył wiernych.

Część z nich postanowiła, że będzie bronić kościołów i ustawiać się przed wejściami do świątyń. Tak było 28 października przed kościołem na placu Trzech Krzyży w Warszawie, gdzie grupa około 30 osób ustawiła się na schodach i skandowała: "Bóg, honor, ojczyzna". W tym samym czasie uczestnicy Strajku Kobiet krzyczeli do nich: "Cała Polska was się wstydzi".

Oliwy do ognia dolał jeden z księży, którzy przedarł się przez tłum i podszedł do osób broniących wejścia do kościoła, a następnie wyciągnął dwie ręce i pozdrowił ich. Ponadto na nagraniu przesłanym do redakcji WP Kobieta widać, że duchowny był zachęcany do ustawienia się wśród grupki, którą pozdrowił, jednak nie zdecydował się na to.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (421)
Zobacz także