Trwa ładowanie...

Wymowny gest księdza. Podszedł do osób broniących wejścia do kościoła

Podczas Strajku Kobiet w Warszawie miała miejsce scena, która jeszcze bardziej zaogniła konflikt pomiędzy manifestującymi i ich przeciwnikami. Moment uchwycił kamerą jeden z naszych czytelników.

Share
Grupa osób ochraniających wejść do kościołaGrupa osób ochraniających wejść do kościołaŹródło: East News, Archiwum prywatne
d4jdwzc

Od 22 października trwają w Polsce masowe strajki spowodowane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest niezgodne z konstytucją.

Manifestacje odbywają się w wielu miastach i miasteczkach. Niektórzy zdecydowali się pokazać swój sprzeciw również poprzez zakłócenie nabożeństw w kościele. Widok strajkujących ustawionych z transparentami przed ołtarzem oburzył wiernych.

Część z nich postanowiła, że będzie bronić kościołów i ustawiać się przed wejściami do świątyń. Tak było 28 października przed kościołem na placu Trzech Krzyży w Warszawie, gdzie grupa około 30 osób ustawiła się na schodach i skandowała: "Bóg, honor, ojczyzna". W tym samym czasie uczestnicy Strajku Kobiet krzyczeli do nich: "Cała Polska was się wstydzi".

Oliwy do ognia dolał jeden z księży, którzy przedarł się przez tłum i podszedł do osób broniących wejścia do kościoła, a następnie wyciągnął dwie ręce i pozdrowił ich. Ponadto na nagraniu przesłanym do redakcji WP Kobieta widać, że duchowny był zachęcany do ustawienia się wśród grupki, którą pozdrowił, jednak nie zdecydował się na to.

Strajki w Warszawie. Ksiądz pozdrowił grupę broniącą kościoła

Dr Anna Parzyńska chce nadal pomagać kobietom. Ginekolog mówi, jaki ma pomysł na obejście wyroku TK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4jdwzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdwzc
d4jdwzc