Wynajmował mieszkanie. Pokazał, co zastał po kilku miesiącach

Lokatorka uciekła z mieszkania. Wynajmujący pokazał, w jakim stanie je zostawiła
Lokatorka uciekła z mieszkania. Wynajmujący pokazał, w jakim stanie je zostawiła

10.05.2024 09:37, aktual.: 10.05.2024 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pan Arek odnowił mieszanie, które następnie wynajął kobiecie z dwojgiem dzieci. Nieco ponad pół roku później lokum było praktycznie zdemolowane. Lokatorzy sprawili, że po remoncie nie było nawet śladu.

Wynajem mieszkania może być dochodowym biznesem. Jednak każdy, kto podejmował się tego wyzwania, zdaje sobie sprawę, że całemu procesowi towarzyszy niemały stres. Lokatorzy potrafią czasem doprowadzić mieszkanie do prawdziwej ruiny, o czym na własnej skórze przekonał się pan Arek.

Mężczyzna opublikował na TikToku nagrania, pokazujące skalę zniszczeń po rodzinie, która mieszkała w wynajmowanym lokum przez osiem miesięcy. Po tym czasie lokatorka... zwyczajnie uciekła, powiadamiając o swojej wyprowadzce SMS-em.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wszystko w odchodach"

Okazuje się, że przez nieco ponad pół roku w mieszkaniu urzędowała kobieta z dwójką dzieci oraz królikami. Najwyraźniej utrzymanie porządku przy czworonożnych pupilach przerosło lokatorkę.

- O zapachu, jaki panuje w całym mieszkaniu, nawet nie będę się wypowiadał (...) Mocz jest cały wsiąknięty w ten parkiet - mówi mężczyzna, pokazując podłogę pokrytą zwierzęcymi odchodami.

Jednak ślady po królikach to niejedyny problem. W cały mieszkaniu nie brakuje zniszczonych mebli, choć przed wynajęciem, do lokum został kupiony całkowicie nowy sprzęt. Teraz znajdujące się kanapy są pokryte odchodami i plamami z moczu. W kuchni szafki mają pourywane drzwiczki oraz szuflady. Wszędzie można też zauważyć porozrzucane śmieci.

Nawet na balkonie nie brakuje śmieci, co wyraźnie pokazuje wideo: zużyte, pomięte kartony, worki z niewiadomą zawartością przykrywają praktycznie całą posadzkę. Brud w mieszkaniu jest obecny nawet na listwach przypodłogowych, ścianach oraz suficie. Kolejną "niespodzianką" w kuchni jest dziura w płycie indukcyjnej.

Na kolejnych nagraniach możemy zauważyć, że w takim samym stanie jest również korytarz, sypialnia oraz łazienka - w ostatnim pomieszczeniu pod prysznicem najemca znalazł mokre, spleśniałe zasłony z innych pokoi.

Nie wiadomo, jak dalej potoczyła się sprawa. Jeżeli na początku została spisana umowa, osoba udostępniająca lokum ma prawo nie zwrócić kaucji pobieranej zazwyczaj wraz z pierwszą opłatą za wynajem. Jednak w tym przypadku z całą pewnością jedna kaucja nie pokryje kosztów sprzątania i ponownego odnowienia przestrzeni.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)