Gdzie wyrzucić filtr do wody? Nagminnie popełniany błąd
Dzbanki filtrujące wodę w wielu domach są teraz standardem. To niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga w ograniczeniu zużycia plastiku - zamiast butelkowanej wody chętniej pijemy kranówkę. Filtr musimy regularnie wymieniać. Gdzie go wyrzucić, aby nie popełnić błędu?
29.08.2024 | aktual.: 29.08.2024 12:39
Dzbanki filtrujące wodę mają wielu zwolenników. Posiadanie takiego gadżetu jest zdecydowanie bardziej ekologiczne, niż kupowanie zgrzewek plastikowych butelek czy też częste gotowanie wody.
Decydując się na naczynie filtrujące wodę, musimy zwrócić uwagę na prawidłową segregację odpadów. Mnóstwo osób wyrzuca zużyte filtry w niewłaściwe miejsce - producenci zdają sobie z tego sprawę. Dlatego radzą klientom, a nawet umożliwiają ekologiczne pozbycie się odpadów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Okazuje się, że wiele osób umieszcza całe zużyte filtry w koszu na surowce wtórne nadające się do przetworzenia. To błąd. Aby poprawni zutylizować odpad, trzeba najpierw przeciąć plastikowe opakowanie.
Posiadasz taki dzbanek? O tym pamiętaj
- Obudowa wkładu filtrującego produkowana jest zawsze z plastiku PP (5). Materiał filtrujący znajdujący się wewnątrz wkładu można bezpiecznie utylizować razem z odpadami mieszanymi - przekazano.
Poprawna segregacja większości wkładów powinna się zacząć właśnie od rozdzielenia poszczególnych elementów zużytego filtra. Zazwyczaj obudowa wykonana jest z plastiku, który należy wyrzucić do kosza właśnie na te opady (żółtego). Wnętrze do zmieszanych.
Warto mieć też na uwadze, że poszczególni producenci umożliwiają też wysłanie zużytych produktów lub ich oddanie w specjalnych punktach, aby poszczególne części zostały poddane recyklingowi.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl