Wystarczy ścierka z kuchni. To nowa metoda na falowane włosy, która podbija TikToka

Wystarczy ścierka z kuchni. To nowa metoda na falowane włosy, która podbija TikToka

Domowa metoda na kręcone włosy
Domowa metoda na kręcone włosy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
09.02.2023 12:34, aktualizacja: 09.02.2023 13:56

Domowych sposobów na kręcenie włosów - ciąg dalszy. Kiedy wydaje się, że tiktokerki nie wymyślą już nic lepszego, pojawia się kolejna kreatywna użytkowniczka, która wchodzi do kuchni i spogląda na ścierkę z zupełnie nowego punktu widzenia.

Niedawno odkryłyśmy, że sitko to naczynie z potencjałem. Oprócz odcedzania makaronu, świetnie sprawdza się także w zastępstwie dyfuzora. Ale drugą opcją, wyjętą prosto z kuchni, jest ścierka. Użytkowniczka prowadząca konto @kamasasin, pokazuje na TikToku oryginalny sposób kręcenia włosów. To bezpieczna dla struktury włosa opcja, która techniką przypomina - nieco triumfujący w ostatnim czasie - jedwabny wałek do włosów.

Fale dla "zabieganych" - wystarczy 10 sekund

Już więcej nie spojrzysz na kuchenną ścierkę w ten sam sposób. Kawałek cienkiej tkaniny ma szansę zaistnieć nie tylko w kuchni, ale także w branży beauty. Mówimy to z przymrużeniem oka, ale ścierka do włosów potrafi stworzyć naturalny i trwały skręt. Ponadto technika skręcania przy użyciu ścierki zajmuje dokładnie 10 sekund.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zwinąć włosy w ścierkę? To banalnie proste

Wystarczy umyć, wysuszyć włosy i zrobić na głowie wysoki kucyk. Na płaskiej powierzchni – najlepiej na łóżku bądź stole - należy rozłożyć ścierkę, a następnie ułożyć na niej kucyk.

Zaczynając od dalszych brzegów, zwijamy ścierkę w ciasny rulon razem z włosami. Dochodząc do końca kucyka, unosimy głowę ku górze, sięgamy po boczne krańce ścierki i związujemy gumką.

"Muszę wypróbować"

Domowy sposób na skręt dedykowany przede wszystkim właścicielkom długich włosów. Prezentowana metoda wymaga jednak kilku godzin, aby włosy uległy skręceniu. Dlatego trik można wypróbować, krzątając się po domu w wolne przedpołudnie lub na noc. Kręcenie na ścierkę sprawdzi się także bez użycia gumki.

Niektórzy z obserwatorów mieli dość sceptyczne spojrzenie na pomysł tiktokerki, inni byli wyraźnie zaciekawieni:

"Ja się zawsze zastanawiam co wy robiliście, że doszliście do takich pomysłów"

"Moje włosy rano byłyby już przetłuszczone",

"Fale jak z lokówki, a zestaw ściereczek ok. 10 pln"

"Ale super pomysł! Muszę wypróbować".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl