Posyp kostkę brukową. Po mchu nie zostanie ślad

Posyp kostkę brukową. Po mchu nie zostanie ślad

Najlepszy sposób na oczyszczenie chodnika czy bruku z mchu
Najlepszy sposób na oczyszczenie chodnika czy bruku z mchu
Źródło zdjęć: © Pixabay | Pixabay
oprac. PAL
20.04.2024 09:30, aktualizacja: 20.04.2024 09:53

Rowan Cripps, specjalista w dziedzinie układania nawierzchni, udzielił cennych wskazówek na temat tego, jak skutecznie pozbyć się mchu z chodników i bruku wokół domu. Ma na to trzy tanie i sprawdzone metody.

W rozmowie z portalem Daily Express Cripps podzielił się swoją wiedzą na temat utrzymania chodników i tarasów w dobrym stanie. Zwrócił uwagę na problem mchu na kostce brukowej, który nie tylko psuje estetykę, ale także może być niebezpieczny ze względu na śliskość, zwłaszcza po opadach deszczu. Co zatem zrobić, kiedy na kostce pojawia się mech?

Kontynuacja artykułu poniżej materiału wideo

Ten produkt poradzi sobie z omszonym chodnikiem

Rowan Cripps, który na co dzień specjalizuje się w układaniu nawierzchni, ujawnił, że jeden z produktów, które doskonale radzą sobie z usuwaniem mchu, być może mamy w swojej kuchni. Jeżeli nie - nie ma powodu do zmartwień; jest on dostępny prawie w każdym sklepie i to za niewielką cenę. Tajemniczym rozwiązaniem na problem omszałych chodników jest soda oczyszczona.

- Wodorowęglan sodu lub soda oczyszczona jest bardzo silną substancją, dzięki której szybko pozbędziesz się mchu - zdradził.

Jak zastosować ten produkt? Wystarczy wysypać sodę oczyszczoną na omszałe miejsce i pozostawić ją na noc. W tym czasie soda zmieni odczyn pH mchu, który po tym zabiegu obumrze.

Nie masz sody oczyszczonej? Są inne sposoby

Alternatywą dla sody oczyszczonej jest zwykły ocet. Produkt ten należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:1. Uzyskaną mieszaninę należy przelać do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskać nią omszałą powierzchnię kostki i pozostawić na godzinę. Po upływie tego czasu, używając szczotki o miękkim włosiu, mech powinien dać się usunąć bez większych trudności.

W sklepach ogrodniczych dostępne są również specjalne produkty przeznaczone do usuwania mchu. Ekspert jednak zaleca ich użycie dopiero wtedy, gdy domowe metody okażą się nieskuteczne. Przy tym przestrzega, że stosowanie takich specyfików może prowadzić do odbarwienia kostki.

Odwiedź naszą grupę FB - #Samodbałość. Tutaj będziemy informować Was o nadchodzących wywiadach i nowych opowieściach. Dołącz do nas i zaproś swoich znajomych. Czekamy na Ciebie!

Masz ciekawostkę, zdjęcie lub film? Wyślij to do nas za pośrednictwem dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta