Trwa ładowanie...

Wzburzona Anna Samusionek zwraca się do papieża Franciszka. "Nie czuję się winna wojny w Ukrainie"

Postawa papieża Franciszka w związku z wojną w Ukrainie jest dla wielu osób wątpliwa, a przez niektórych nawet potępiana. Ostatnio z jego ust padły również kontrowersyjne słowa: "Wszyscy jesteśmy winni". Anna Samusionek zareagowała na to bardzo emocjonalnie i opublikowała na Instagramie wideo, w którym zwraca się do głowy Kościoła katolickiego. "Nie nazywając zła po imieniu, stajesz się jego uczestnikiem. I tak, z całą pewnością jesteś winny" – stwierdziła bez skrupułów.

Wzburzona Anna Samusionek zwraca się do papieża Franciszka Wzburzona Anna Samusionek zwraca się do papieża Franciszka Źródło: AKPA, fot: AKPA
d3mfeet
d3mfeet

Papież Franciszek w obliczu wojny w Ukrainie nie wypowiedział się jeszcze w sposób, który bezpośrednio potępiłby zbrodniczą działalność Władimira Putina, co dla wielu osób jest ogromnym rozczarowaniem. Głowa Kościoła katolickiego do tej pory wypowiadała się wymijająco na ten temat, jednak ostatnia wypowiedź wzbudziła szczególne kontrowersje. Z ust papieża padło zdanie, że wszyscy jesteśmy winni tej wojnie. 

Papież Franciszek twierdzi, że każdy z nas jest winny wojnie w Ukranie

"Trzeba płakać na grobach. Szanuję to, ponieważ mamy tu do czynienia z problemem politycznym. Kiedy obchodzono rocznicę lądowania w Normandii, szefowie rządów zebrali się, aby ją upamiętnić. Ale nie pamiętam, żeby ktoś mówił o 30 tysiącach młodych ludzi pozostawionych na plażach. Młodość się nie liczy. To daje mi do myślenia. Jestem zasmucony. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni" – mówił papież Franciszek. 

Oburzona Anna Samusionek w gorzkich słowach na temat postawy papieża

Anna Samusionek, która, jak każdy z nas, obserwuje codziennie krzywdę Ukrainek i Ukraińców oraz stara im się pomagać, nie mogła przejść obojętnie wobec tej wypowiedzi. Dlatego nagrała wideo, które opublikowała na swoim instagramowym profilu. Zwróciła się w nim do papieża, mówiąc, że wcale nie czuje się winna wojnie w Ukrainie. 

d3mfeet

– Szanowny Franciszku, nie jesteś moim papieżem, bo choć jestem chrześcijanką, nie jestem katoliczką. Ale ponieważ wypowiadasz się w imieniu wszystkich, chcę ci powiedzieć, że nie czuję się winna wojny w Ukrainie. Robię wszystko, co w mojej mocy, żeby pomóc uchodźcom, przyjmując ich pod swój dach, wpłacając pieniądze, robiąc koncerty charytatywne. Za to ty, nie nazywając zła po imieniu, stajesz się jego uczestnikiem. I tak, z całą pewnością jesteś winny – stwierdziła aktorka. 

W opisie pod nagraniem zamieściła jeszcze kilka kolejnych, mocnych słów. Napisała, kto jej zdaniem może w tej sytuacji czuć się winny. Stwierdziła, że nie pozwoli przypisywać winy Polakom, którzy z całych sił pomagają swoim sąsiadom. 

"Wszyscy jesteśmy winni? Nie! Nie wszyscy! Winni są ci, którzy jak papież milczą na temat zbrodniarza Putina. Winni są ci, którzy przedkładają swój obecny komfort i majątek nad życie bestialsko gwałconych dzieci, kobiet, torturowanych i zabijanych cywilów. Winni są ci, którzy nie robiąc nic jątrzą i podżegają, zniechęcając do pomocy. Jest cała rzesza winnych z największymi i "najświętszymi" tego świata, ale wokół siebie widzę ludzi dobrej woli, Polaków gotowych na ogromne poświęcenie, by pomóc ofiarom rosyjskiej agresji i nie pozwolę przypisywać nam winy!" – zagrzmiała Samusionek. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Anna Samusionek uczy kobiety, jak nie poddawać się negatywnym emocjom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mfeet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3mfeet