Trwa ładowanie...

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka wybrać?

Ważną funkcją zabawek dla kilkulatków jest stymulowanie rozwoju motorycznego, pobudzanie wyobraźni o stopniowe poszerzanie wiedzy dziecka o świecie. Podpowiadamy, jakie zabawki dla dwulatka warto wybrać.

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka wybrać?Źródło: 123RF
d45lzry
d45lzry

Zabawki edukacyjne dla dwulatka

Zabawki edukacyjne przeznaczone dla dwulatka z jednej strony powinny przyciągać uwagę i dostarczać rozrywki, a z drugiej również angażować układ ruchowy malucha i pobudzać jego rozwój na różnych polach. Dzięki bogatemu asortymentowi produktów dostępnych w licznych sklepach wybór zabawek jest na tyle szeroki, że o wiele prościej dopasować je do upodobań i potrzeb malucha.

Zabawki edukacyjne dla dwulatka – interaktywne

Jedną z ciekawszych propozycji wśród zabawek edukacyjnych dla dwulatków, ale też dla starszych dzieci, są tablice interaktywne. Posłużą dziecku do nauki pisania, ale pozwolą też wykazanie się kreatywnością i np. tworzenie własnych rysunków. Wyróżnikiem tablic interaktywnych są funkcje głosowe, muzyczne i świetlne, które zapewnią dziecku rozrywkę na długie godziny. Bardziej zaawansowanym typem takiej zabawki jest kostka edukacyjna. Takie produkty są zazwyczaj większe, ponieważ składają się z wielu elementów, wśród których znaleźć można zarówno tablicę do rysowania, jak i przesuwane klocki, koraliki czy kółka zębate.

Funkcję edukacyjnej zabawki interaktywnej może pełnić laptop lub tablet edukacyjny, który w wersji dla dwulatka będzie prostym urządzeniem z kilkoma przyciskami, kolorowymi światłami i wydającym dźwięki. Takie urządzenie zaprojektowane jest w taki sposób, by uczyć alfabetu, liczb, a także kształtów i kolorów. Podobne funkcje spełniają też zabawki muzyczne czy zabawki interaktywne w innych formach, np. w kształcie zwierząt, pojazdów, robotów czy zegarów.

Zabawki edukacyjne dla dwulatka – układanki

Istotne dla rozwoju dziecka w wieku 2 lat są zabawy manualne, które równocześnie rozwijają logiczne myślenie i poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Sprawdzą się tu klocki i układanki, należy jednak wybierać takie z dużymi elementami, a więc bezpiecznymi dla kilkuletniego malucha. Świetną zabawką edukacyjną jest sorter, czyli zabawka ucząca dopasowywania elementów w odpowiednich kształtach do odpowiednich otworów. Warto wybrać np. ekologiczny sorter drewniany bez ostrych krawędzi, który pozwoli dziecku na bezpieczną i swobodną zabawę.

d45lzry

Polecamy również inne drewniane zabawki edukacyjne, dzięki którym unikniemy tworzyw sztucznych w naszych prezentach dla dwulatka. Na rynku jest udostępnianych wiele układanek i klocków z drewna, które nie tylko wyglądają oryginalnie, ale też są solidne i zapewnią dziecku dużo rozrywki.

Zabawki edukacyjne dla dwulatka – nauka i zabawa

Gdy chcemy postawić na formę zabawy dla dziecka, która będzie opierała się na nauce, warto wybrać grę edukacyjną czy karty do nauki alfabetu i literek. Ważną kwestią są ładne ilustracje i barwy wykorzystane przez producenta, ponieważ żywe kolory i ciekawe kształty pobudzą zainteresowanie dziecka. Jeśli chcemy kupić dwulatkowi grę edukacyjną, powinniśmy mieć świadomość, że jest to dobra forma wspólnej rozrywki dla dziecka i opiekunów. Rodzic może więc pomóc dziecku, jeśli z czymś nie będzie sobie radziło, poćwiczyć z nim pamięć czy nauczyć je klasyfikować przedmioty i razem z nim poznawać otaczający świat.

d45lzry
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45lzry