Trwa ładowanie...

Zabójstwo studentki we Włoszech. Sprawa Meredith Kercher znowu wzbudza sensację

W 2007 roku media na całym świecie żyły informacją o śmierci brytyjskiej studentki Meredith Kercher. Dziewczyna została brutalnie zamordowana podczas pobytu we Włoszech. Do odpowiedzialności za ten czyn pociągnięto współlokatorkę Amandę Knox i jej ówczesnego chłopaka Raffaele’a Sollecita. Ostatecznie parę uniewinniono, ale prawdziwy zabójca właśnie opuścił więzienie.

Amanda Knox do dzisiaj musi żyć demonami przeszłości.Amanda Knox do dzisiaj musi żyć demonami przeszłości.Źródło: Getty Images
d35fkv8
d35fkv8

Zaskakująca decyzja w sprawie wypuszczenia na wolność faktycznego sprawcy okrutnej zbrodni na studentce wywołała falę oburzenia. Nawet sama niesłusznie skazana Amanda Knox odniosła się do całej sprawy, nie przebierając przy tym w słowach. Sprawca, czyli Rudy Hermann Guede odsiedział zaledwie 12 lat z zasądzonych 30 lat. Jak to możliwe?

Bulwersująca sprawa zabójstwa studentki

Kilka dni temu do mediów dotarła informacja o tym, że zabójca studentki Meredith Karcher został wypuszczony na wolność. W piątek zapadła decyzja o wypuszczeniu Guede przedterminowo, ale musi do marca 2022 roku odrobić pozostałą część wyroku w ramach prac społecznych. Sprawa jest na tyle bulwersująca, że zapytano niesłusznie skazaną za ten czyn Knox, co sądzi o tym wszystkim.

"Cały czas jestem w szoku, że zapomina się o nim jako sprawcy. To on został po cichu skazany za przestępstwo i nie musi żyć z ciężarem odpowiedzialności za śmierć Meredith"- powiedziała Knox w rozmowie w "Good Morning America".

Do tej pory to właśnie Amanda Knox musi żyć wydarzeniami z 2007 roku oraz tym, że była oskarżana o tę okrutną zbrodnię. Kobieta odsiedziała w więzieniu 4 lata, nim ostatecznie oczyszczono ją z zarzutów. Teraz sama pomaga innym, którzy tak jak ona odsiadywali niewinnie wyrok.

d35fkv8

Morderca studentki na wolności

Rudy Hermann Guede to jedyna osoba w sprawie Meredith Kercher, która została oficjalnie skazana za morderstwo. Mężczyzna siedział w więzieniu od 2008 roku, ale dopiero w 2014 roku włoski sąd stwierdził, że skazany nie działał sam. Ostatecznie nikomu więcej nie przedstawiono zarzutów. Guede cały czas zaprzeczał i kategorycznie twierdził, że nie zabił studentki. Teraz mężczyzna opuścił mury więzienne. Prawnik skazanego dodał, że jego klient będzie kontynuował studia oraz dalej będzie działał na rzecz włoskiego Caritasu.

"Jesteśmy zadowoleni z podjętej decyzji sądu. Mój klient jest inteligentny i nie marnował czasu w więzieniu, ale dobrze go wykorzystał i ciężko się uczył" - czytamy na "Daily Mail".

Przypomnijmy, na ciele studentki Meredith Kercher zostały odnalezione odciski palców jedynie Rudy’ego Guede. Przyznał się, że był w mieszkaniu, ale zaprzeczył napaści seksualnej i morderstwu dziewczyny. Guede uciekł po morderstwie pociągiem do Niemiec, gdzie został ostatecznie zatrzymany i aresztowany.

d35fkv8

Sprawa wróciła na wokandę w 2015 roku - sąd apelacyjny podtrzymał poprzedni wyrok skazujący Guede jako sprawcę, a Knox i Sollecito zostali całkowicie oczyszczeni z zarzutów. Teraz kiedy jedyny udowodniony sprawca został wypuszczony, sprawa studentki ponownie zatrważa opinię publiczną.

Bezdomni w dobie pandemii. Zdzisław Mac mówi, jak rząd powinien im pomóc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35fkv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fkv8