Zagadka matematyczna. Większość popełnia prosty błąd

Zagadka matematyczna. Większość popełnia prosty błąd

Zagadki matematyczne sprawiają trudność nawet dorosłym
Zagadki matematyczne sprawiają trudność nawet dorosłym
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
30.03.2023 16:34, aktualizacja: 05.02.2024 17:03

Zagadki matematyczne to popularna atrakcja wśród wielu internautów, którzy mogą sprawdzić swoje logiczne myślenie. Z pozoru takie zadania często wydają się banalne, jednak ich rozwiązanie może przynieść sporo trudności.

Zagadki logiczne i matematyczne na pierwszy rzut oka to bardzo często banalne zadania, z którymi nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu. Emocje, które towarzyszą rozwiązywaniu łamigłówek pokazują jednak, że wcale nie są takie proste i łatwo popełnić przy nich błąd.

Zagadka matematyczna, która podzieliła internautów. Znasz rozwiązanie?

Częstym rodzajem zagadek matematycznych, jakie można znaleźć w sieci, są zadania związane z kolejnością wykonywania działań. Przykładem zadania, które wyjątkowo dzieli internautów jest pozornie proste równanie. Powinien poradzić z nim sobie już uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej, jednak okazuje się, że wiele osób, w tym także dorosłych, nie jest w stanie podać odpowiedniego wyniku.

9 : 3 (4 – 2) = ?

Rozwiązanie tej zagadki matematycznej podzieliło użytkowników sieci. Jedni twierdzą, że prawidłową odpowiedzią jest 6, inni - że 1,5, 10, a nawet 0,9. Jaki jest poprawny wynik? Oczywiście może być on tylko jeden – jest to 6.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadka jest banalna. Oto poprawny wynik

Skąd wzięła się taka odpowiedź i dlaczego pojawiły się rozbieżności? Błędy najprawdopodobniej spowodowane były problemami z kolejnością wykonywania działań, która jest kluczowa dla prawidłowego rozwiązania równania.

Jako pierwsze zawsze powinniśmy obliczyć to działanie, które znajduje się w nawiasie, następnie rozwiązujemy mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie i odejmowanie - według kolejności występowania w równaniu. W tym przypadku z nawiasu wynikiem jest cyfra 2, co daje nam działanie:

9 : 3 * 2 = ?

Później powinniśmy wykonać dzielenie, z którego otrzymujemy 3.

3 *2 = ?

Na koniec zostaje nam tylko proste mnożenie, którego wynik to 6.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta