Zagadka matematyczna z podstawówki. Większość podaje złą odpowiedź

Zagadka matematyczna z podstawówki. Większość podaje złą odpowiedź

Nie każdy potrafi rozwiązać tę zagadkę w 15 sekund
Nie każdy potrafi rozwiązać tę zagadkę w 15 sekund
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.12.2023 14:49, aktualizacja: 08.12.2023 16:58

W sieci sporą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju łamigłówki i zagadki matematyczne. Poniżej prezentujemy jedną z ciekawszych, którą sprawny umysł powinien rozwiązać w mniej niż 15 sekund.

Zagadki matematyczne mogą być świetnym sposobem, na chwilowe oderwanie się od pracy. Przy okazji dobrze wpływają na pamięć i koncentrację, dlatego warto od czasu do czasu poświęcić chwilkę na tego typu zabawę. Przedstawiamy zagadkę, którą pojawiła się w serwisie bryk.pl. Jak twierdzą autorzy - nie każdy jest w stanie rozwiązać ja w 15 sekund.

Zobacz działanie. Potrafisz je rozwiązać?

W poniższym działaniu uwagę od szybkiego rozwiązania z pewnością odsuwają ósemki, których jest sporo. Oto ono:

64 + 8 × 8 - 8 × 6 = ?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W tym przypadku warto sięgnąć pamięcią do czasów szkolnych i przypomnieć sobie to, co prawdopodobnie wielokrotnie powtarzali nauczyciele matematyki. Chodzi oczywiście o odpowiednią kolejność wykonywania poszczególnych działań. Jeśli tego nie pamiętasz, lepiej sobie przypomnij. Bez tego nie będziesz w stanie podać poprawnej odpowiedzi w tak krótkim czasie.

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Jeśli wciąż nie wiesz, jak rozwiązać to zadanie, podpowiadamy. Zgodnie z zasadami, jeśli w danym działaniu nie ma nawiasów, w pierwszej kolejności wykonujemy kolejno od lewej do prawej mnożenie lub dzielenie, a dopiero później dodawanie i odejmowanie. W tym przypadku mnożymy dwa razy - najpierw 8 × 8, co daje 64, a następnie 8 × 6, czyli 48.

Dzięki temu całość robi się prosta i wychodzi nam zdecydowanie łatwiejsze działanie, czyli 64 + 64 - 48. Tu już kolejność wykonywania działań jest taka, jak w zapisie, co daje nam wynik: 80. Jeśli wyszła ci taka liczba i wykonałeś to działanie poniżej w czasie krótszym niż 15 sekund to serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także