Zakop pod pomidorami. Latem będziesz zbierać je wiadrami

Każdy doświadczony ogrodnik ma swój sposób na obfite plony pomidorów. Co powinien wiedzieć początkujący w tej dziedzinie? Proste zasady zmienią wszystko.

Tak zwielokrotnisz plony pomidorów
Tak zwielokrotnisz plony pomidorów
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

10.05.2023 | aktual.: 10.05.2023 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz cieszyć się smakiem wybornych pomidorów z własnej szklarni? Aby właściwie zająć się tymi roślinami, konieczne jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami dotyczącymi uprawy. Kiedy już posiądziemy tę wiedzę, przechodzimy na następny etap wtajemniczenia w ogrodniczą sztukę upraw. Sposób pewnego wprawionego ogrodnika sprawi, że krzak będzie uginać się od pomidorów.

Czekają cię obfite zbiory. Wystarczy, że zapamiętasz prostą metodę

Sekretem uprawy pomidorów jest stosowanie właściwego nawozu. Sadzonki tych warzyw szczególnie upodobały sobie dwa składniki, które sprawiają, że rosną szybciej i bardziej owocują.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwszym sposobem na udane pomidorowe plony jest kurzy obornik. Takim nawozem wysypujemy każdy dołek, w którym chcemy posadzić nasze krzaczki. Nawóz przykrywamy ziemią, a następnie sadzimy w niej pomidory, które obficie podlewamy wodą.

Ten rodzaj obornika powoduje zakwaszenie gleby, co jest korzystne dla sadzonek pomidora. Nawóz dostarczy też magnezu, fosforu, potasu, wapnia oraz azotu - czyli wszystkich związków, które są niezbędne do tego, aby rośliny rosły zdrowe i obfitowały w owoce. Zastosowanie obornika sprawi, że rosnące pomidory będą duże, soczyste i pyszne.

Odżywka z pokrzywy. Przepis jest prosty

Drugą skuteczną odżywką jest gnojówka z pokrzywy. Podlewamy nią rośliny, gdy zauważymy, że pomidory zaczynają zawiązywać grona. Czynność powtarzamy co dwa tygodnie. Jak samemu przygotować nawóz?

Do przygotowania gnojówki z pokrzywy potrzebujemy dużego wiadra, 10 litrów wody oraz pociętą pokrzywę. W naczyniu umieszczamy pokrzywę, którą zalewamy wodą. Miksturę odstawiamy w zaciemnionym miejscu na dwa tygodnie. Po tym czasie rozcieńczamy powstały nawóz w proporcjach 1:10.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
ogródwarzywapomidory
Komentarze (22)