UrodaZalotka do rzęs – sprawdź, jakie są rodzaje i jak używać zalotki do rzęs

Zalotka do rzęs – sprawdź, jakie są rodzaje i jak używać zalotki do rzęs

Zalotka do rzęs – sprawdź, jakie są rodzaje i jak używać zalotki do rzęs
Źródło zdjęć: © East News | CAMPIGLIO
26.06.2018 15:14, aktualizacja: 02.07.2018 13:31

Zatoka do rzęs to gadżet, który sprawia, że włoski na powiekach są podkręcone, przez co wydają się dłuższe i grubsze, oczy większe, a spojrzenie wyraziste. Właściwie dobrana i stosowana zalotka do rzęs przynosi spektakularne efekty, bez uszkadzania struktury rzęs.

Zalotka mechaniczna (tradycyjna)

Zalotka mechaniczna jest najpopularniejsza wśród tego rodzaju przyrządów kosmetycznych. Kształtem przypomina nożyczki, tylko zamiast ostrzy mają końcówki, które zaciska się na rzęsach. Zalotka może być wykonana z różnych materiałów. Najlepszej jakości są jednak te z metalu. Ważne jest by zalotka miała wymienne silikonowe lub gumowe poduszeczki ochronne, które amortyzują nacisk. Kluczowe jest wymienianie tych końcówek co dwa miesiące, ponieważ gromadzą się na nich bakterie, które mogą prowadzić do infekcji oka. Poza tym zużyte mogą uszkadzać rzęsy. Wybierając zalotkę warto wybrać dobrze wyprofilowaną, która ułatwia złapanie wszystkich rzęs u nasady, a nie tylko tych najdłuższych pośrodku powieki. W związku z tym lepsze są kleszcze półokrągłe niż kwadratowe, które poza tym dają efekt sztucznych rzęs.

Zalotka elektryczna (termiczna)

Zalotki elektryczne zasilane są bateriami. Ich działanie opiera się na nagrzewaniu i wydzielaniu ciepła, dzięki czemu efekt podkręcenia rzęs jest trwalszy. Temperatura nie stanowi zagrożenia dla włosków, ponieważ jest odpowiednio dostosowana i bezpieczna. Warto po nie sięgnąć, gdy mamy już obycie z tą mechaniczną. Spośród zalotek elektrycznych można wyróżnić dwa rodzaje.

  • zalotka termiczna jest zamiennikiem tej tradycyjnej. Podkręca rzęsy pod wpływem ciepła. Niektóre posiadają funkcję zmiany koloru poduszeczki po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Używa się jej w taki sam sposób jak mechaniczną;
  • elektryczna lokówka do rzęs różni się kształtem i metodą podkręcania. Posiada końcówkę ze szczoteczką, która się nagrzewa. Zaletą jest, że dobrze rozdziela włoski, co ułatwia ich późniejsze tuszowanie. W celu podkręcenia rzęs należy przeczesać rzęsy wyprofilowaną częścią głowicy (często pokryta jest ochronnym teflonem) , przytrzymując 1 – 2 sekundy u nasady. Dodatkowo taką lokówkę można stosować na pomalowane tuszem rzęsy dla uzyskania lepszego efektu. Ponadto zalotka może być wyposażona w funkcję zmieniania oznaczenia kolorystycznego, gdy jest gotowa do użycia.

Zalotka do rzęs – jak używać zalotki?

Umiejętne używanie zalotki uchroni nas przed uszkodzeniami rzęs, ale także przed ich nieatrakcyjnym wyglądem. Początki bywają trudne, ale nie należy się zniechęcać po pierwszych próbach. Z czasem każdy wypracuje najwygodniejszą dla siebie metodę. Poza tym podkręcanie rzęs przy pomocy zalotki jest proste. Używając zalotki termicznej wystarczy zapoznać się instrukcją obsługi, która zawiera dokładny opis sposobu korzystania. Z kolei lokówki do rzęs używa się, przeczesując rzęsy, czyli podobnie jak maskary. W celu uzyskania oczekiwanego efektu przy użyciu zalotki tradycyjnej należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim rzęsy muszą być po dokładnym demakijażu, najlepiej odtłuszczone. Druga ważna zasada to używanie zalotki przed malowaniem rzęs tuszem. Wosk zawarty w tuszu może przykleić się do zalotki i sprawić, że rzęsy zostaną wyrwane. Mogą się również posklejać. Poza tym maskara sprawia, że włoski stają się kruche i mogą się łamać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także