Zamiast do śmieci, włóż do spłuczki. Rachunki spadną w oczach

Zamiast do śmieci, włóż do spłuczki. Rachunki spadną w oczach

Rachunki za wodę łatwo obniżyć za pomocą butelki
Rachunki za wodę łatwo obniżyć za pomocą butelki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.09.2023 15:56, aktualizacja: 18.09.2023 07:26

W czasach inflacji i rosnących rachunków często szukamy sposobów na dodatkowe oszczędności. Niektóre sposoby na zmniejszenie wydatków mogą naprawdę zaskakiwać. Okazuje się jednak, że istnieje prosta metoda na oszczędzanie wody, którą spłukujemy toaletę. Wystarczy jeden przedmiot.

Zmniejszenie rachunków to dla wielu Polaków konieczność. Przy rosnących kosztach życia i wysokich rachunkach za media i czynsz, trzeba zacisnąć pasa i spróbować zaoszczędzić nawet na podstawowych wydatkach.

Jak obniżyć rachunki za wodę? Spróbuj tej sztuczki

Na szczęście istnieje sporo sprytnych sztuczek na to, żeby obniżyć opłaty. Przykładem mogą być rachunki za wodę, które jesteśmy w stanie zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt złotych.

Chodzi o trik związany z pobieraniem wody przez spłuczkę w toalecie. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, jednak urządzenie przy normalnym użytkowaniu wykorzystuje bardzo dużo wody. Nie musimy też od razu montować spłuczki z dwoma trybami. Wystarczy tylko jedna bardzo prosta sztuczka, o której jednak mało kto wie. Nie wydamy na to ani złotówki - musimy tylko skorzystać ze zwykłej plastikowej butelki po napoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Butelka w toalecie. Wypróbuj ten trik

Jak to zrobić? Na początku należy zakręcić zawór, który doprowadza wodę oraz opróżnić zbiornik spłuczki. Następnie napełniamy wodą półlitrową plastikową butelkę, podnosimy klapę od spłuczki i wkładamy przedmiot do środka po przeciwnej stronie od wlewu. Na koniec zamykamy klapę i odkręcamy wodę i czekamy, aż napełni się zbiornik. Ponieważ butelka zajmuje dużo miejsca, spłuczka będzie pobierać o wiele mniej wody, więc może przynieść to spore oszczędności.

To nie jedyne zastosowanie plastikowej butelki w toalecie. Może ona także pomóc odetkać sedes w przypadku, gdy nie mamy gumowego przepychacza lub "żmijki". Wystarczy obciąć dno butelki i włożyć do toalety uciętą końcówką do dołu. Ważne, żeby butelka pozostała zakręcona. Następnie należy poruszać nią w górę i w dół, dokładnie tak, jakby się to robiło gumowym tłokiem, a po chwili toaleta powinna się udrożnić.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta