Trwa ładowanie...

Zamieszanie wokół Formuły 1. Poszło o stroje. W sieci wrze - czy to już hipokryzja?

Ogromne emocje budzi tegoroczny regulamin jednego z konkursów Formuły 1. W internecie można znaleźć informacje o rygorze, dotyczącym ubioru kobiet podczas Grand Pix w Arabii Saudyjskiej. Internauci grzmią, że wymogi te są sprzeczne z wartościami Formuły 1.

Share
Rygorystyczne wymogi dotyczące ubioru podzieliły internautów Rygorystyczne wymogi dotyczące ubioru podzieliły internautów Źródło: Unsplash.com, fot: Marcel Heil
d12qx50

Formuła 1 to od lat coś znacznie więcej, niż wyścigi samochodowe. Zawody stały się ogromnym biznesem, gdzie oprócz wyników sportowych liczą się zawierane kontrakty. To również moment, gdy znani w sportowym świecie zawodnicy mogą wykazać się różnymi społecznymi aktywnościami i wesprzeć organizacje charytatywne. Formuła 1 stała się symbolem przeróżnych działań na rzecz pokazania społecznych nierówności. Pewien francuski dziennikarz pokazał, że niestety, ale mamy tu do czynienia z hipokryzją.

Nakazy dotyczące ubioru kobiet wywołały wzburzenie

Guillaume Capietto opublikował na Twitterze grafiki przedstawiające dopuszczalny ubiór podczas nadchodzącego konkursu Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej. Od razu widać, że równości pomiędzy mężczyznami a kobietami w tej kwestii zdecydowanie nie ma. Panie nie mogą się pojawić w jakimkolwiek ubraniu, które odsłoniłoby ręce czy nogi lub podkreślało sylwetkę w każdy inny sposób. Co się tyczy panów, niedozwolonym "strojem" jest brak górnej części garderoby, krótkie spodenki, bokserka oraz jeansy z przetarciami. Kobiety dostały wręcz dokładne wytyczne, w co powinny się ubrać na konkurs.

d12qx50

Dla Guillaume Capietto zamknięto usta; jego post, który w międzyczasie wywołał ogromny odzew, został usunięty z Twittera.

Rygorystyczne wymogi dotyczące ubioru kobiet wywołały oburzenie Twitter
Rygorystyczne wymogi dotyczące ubioru kobiet wywołały oburzenie Źródło: Twitter, fot: Guillaume Capietto

Francuski dziennikarz słusznie zauważył, że powyższe zakazy i nakazy są w opozycji do tego, czym zwykle chwali się całe przedsięwzięcie. Wielokrotnie bowiem jest podkreślane, że Formuła 1 to konkurs, który wspiera takie wartości, jak różnorodność, prawo do własnych poglądów, prawo do wyrażania siebie. Niestety to nie pierwsza sytuacja, gdzie na tapet bierze się ubiór kobiet, zakazując poszczególnych stylizacji. W sporcie wciąż równości w ubiorze jest zdecydowanie za mało.

d12qx50

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

#dziejesiewsporcie: kierowcy F1 przeszli testy na obecność koronawirusa. Wymaz to nic przyjemnego

d12qx50
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12qx50
d12qx50