Blisko ludziZanim umarła, zaplanowała swój pogrzeb. Zaskakujące, jak mieli być ubrani goście

Zanim umarła, zaplanowała swój pogrzeb. Zaskakujące, jak mieli być ubrani goście

Dziennikarka Sylwia Kurzela spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym Doły w Łodzi
Dziennikarka Sylwia Kurzela spoczęła w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Komunalnym Doły w Łodzi
Źródło zdjęć: © Facebook | Hanna Zdanowska
07.10.2022 15:01, aktualizacja: 07.10.2022 16:12

Dziennikarka i prezenterka łódzkiego oddziału radia ESKA Sylwia Kurzela zmarła w nocy z 25 na 26 września. Jej pogrzeb odbyła się w czwartek, 6 października br., a przybyli goście starali się spełnić prośby dotyczące ceremonii, o których wspomniała przed śmiercią.

Sylwia Kurzela, choć pochodziła z Gdańska, swoje życie związała z Łodzią, gdzie przez ponad 20 lat pracowała w radiu ESKA. Prowadziła zarówno poranne, jak i popołudniowe audycje i – jak wspominają nie tylko koledzy i koleżanki z pracy, ale i sami mieszkańcy miasta - posiadała "najbardziej zaraźliwy śmiech". Oprócz tego Kurzela prowadziła duże imprezy plenerowe oraz miejskie imprezy sylwestrowe.

W 2019 roku zdiagnozowano u niej nowotwór jajnika z przerzutami. Po pierwszym cyklu chemioterapii choroba została na chwilę zatrzymana, jednak później - jak czytamy na stronie rozgłośni - uderzyła ze zdwojoną siłą. Dziennikarka zmarła w nocy z 25 na 26 września 2022 roku.

"Jej śmiechu nie da się zapomnieć. Jej energia wręcz wylewała się z głośników. Dziś odeszła nasza Droga Przyjaciółka, Koleżanka, Współpracowniczka, Sylwia Kurzela. Od ponad 20 lat była filarem naszej łódzkiej redakcji, ale Jej osobowość i charakter mógł poznać na antenie Eski każdy z Was. Dziękujemy Ci za wszystko, Sylwia. Zostawiasz nas z pustką, której nic nie wypełni. Do usłyszenia po Drugiej Stronie" - napisano na profilu w mediach społecznościowych radia ESKA.

Szczególna prośba zmarłej dot. pogrzebu

Pogrzeb dziennikarki odbył się w czwartek, 6 października br., na cmentarzu na Dołach w Łodzi. Żegnała ją nie tylko rodzina i przyjaciele, ale też wielu wiernych słuchaczy. Spełniona została także prośba zmarłej dotycząca samej uroczystości pogrzebowej.

Jak podaje "Super Express" - Sylwia Kurzela nie chciała, aby uroczystość była smutna, dlatego miała poprosić o to, aby żałobnicy nie przychodzili ubrani na czarno, a zamiast wieńców przynieśli kolorowe bukiety. Przybyłe na uroczystość osoby spełniły jej prośbę, dzięki czemu – jak można przeczytać na stronie radia ESKA - "Ostatnie pożegnanie było takie jak ona – absolutnie wyjątkowe", pełne kolorowych, jesiennych kwiatów.

Przy okazji odbyła się także zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt, które dziennikarka przez całe życie kochała i wspierała. W uroczystości wzięła udział także od wielu lat rządząca Łodzią Hanna Zdanowska, która podzieliła się w mediach społecznościowych fotografiami z pogrzebu.

"Nigdy nie zapomnimy jej śmiechu, nigdy nie zapomnimy najweselszego głosu radiowego Łodzi. Dziś w Alei Zasłużonych spoczęła Sylwia Kurzela" - napisała Zdanowska.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta