28-latek skazany za "wirtualny gwałt" w Tarnowie. Wysoki wyrok

28‑latek skazany za "wirtualny gwałt" w Tarnowie. Wysoki wyrok

28-latek skazany za "wirtualny gwałt" na ośmiu nieletnich
28-latek skazany za "wirtualny gwałt" na ośmiu nieletnich
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Adboe, Facebook
12.02.2024 15:12, aktualizacja: 12.02.2024 16:33

Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał na 13 lat bezwzględnego pozbawienia wolności mężczyznę, który dopuścił się tzw. wirtualnego gwałtu na nieletnich dziewczynach. Skazany "wyszukiwał w sieci swoje ofiary, nawiązywał z nimi relację o charakterze i podtekście seksualnym".

Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał za winnego mężczyznę, który za pośrednictwem aplikacji randkowych oraz mediów społecznościowych nawiązywał kontakt z nastolatkami. Po zdobyciu zaufania skazany wykorzystywał swoje ofiary, nakłaniając je do wysyłania intymnych zdjęć. Choć 28-latek nie spotkał się osobiście z żadną z ośmiu poszkodowanych, 2 lutego 2024 roku usłyszał wyrok za tzw. wirtualny gwałt.

Nawiązywał znajomość, a potem stosował szantaż

Jak podaje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości, śledztwo zaczęło się od zgłoszenia pokrzywdzonej nieletniej, która przyznała, że jest szantażowana przez mężczyznę. W trakcie dochodzenia na jaw wyszło, że ofiar 28-latka jest więcej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Sprawa dotyczyła mężczyzny, który przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych, aplikacji internetowych oraz mediów społecznościowych, wyszukiwał w sieci swoje ofiary, nawiązywał z nimi relację o charakterze i podtekście seksualnym. W podstępny sposób, wykorzystując młody wiek, naiwność oraz łatwowierność swoich ofiar, podczas konwersacji z nimi nakłaniał je do udostępniania mu swoich intymnych zdjęć oraz krótkich nagrań wideo" - przeczytamy na stronie CBCZ.

Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że skazany "w ramach szantażu, grożąc udostępnieniem tych materiałów najbliższemu środowisku ze szkoły czy rodziny ofiar, zmuszał je do kreowania na jego żądanie o różnych porach dnia perwersyjnych materiałów, które zawierały utrwalenie w nich innych czynności seksualnych, nierzadko połączonych z sadyzmem oraz używaniem przy tym wulgarnego, oraz poniżającego godność człowieka słownictwa".

13 lat bezwzględnego więzienia

Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał dowodowy. Sprawca został zlokalizowany, i tymczasowo zatrzymany. Później 28-latek usłyszał aż 15 zarzutów "przestępstw popełnionych na szkodę ośmiu pokrzywdzonych małoletnich dziewcząt".

Jak czytamy w komunikacie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, wśród zarzutów znalazły się m.in. "kwalifikacje karne zmuszania osoby do określonego zachowania, utrwalania wizerunku nagiej osoby podczas czynności seksualnej przy użyciu groźby bezprawnej lub podstępu, doprowadzenia przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem do wykonania innej czynności seksualnej oraz utrwalania i posiadania treści pornograficznych z udziałem osób małoletnich".

Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał mężczyznę za winnego i skazał na 13 lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

"Jest to jedna z nielicznych, jak nie jedyna sprawa w kraju, w której sąd przyjął, że sprawca swoim działaniem zrealizował również znamiona zgwałcenia, pomimo że działał poprzez sieć internet i z żadną ze swoich ofiar nigdy nie spotkał się w realu" - podkreśliło CBCZ.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (71)
Zobacz także