Blisko ludziZarabiają 100 tys. zł rocznie i nie stać ich na wakacje. "Chcę pasa zacisnąć, bo kasa idzie jak woda"

Zarabiają 100 tys. zł rocznie i nie stać ich na wakacje. "Chcę pasa zacisnąć, bo kasa idzie jak woda"

Zarabiają 100 tys. zł rocznie i nie stać ich na wakacje. "Chcę pasa zacisnąć, bo kasa idzie jak woda"
Źródło zdjęć: © iStock.com

16.01.2020 10:05, aktual.: 03.02.2020 18:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

– Jako małżeństwo zarabiamy 100 tys. zł rocznie – wyznała Ala i zaczęła zastanawiać się nad tym, jak radzą sobie inne rodziny z takimi zarobkami. Choć wydawać by się mogło, że to niemało, Ala nie ma żadnych oszczędności.

Ala na forum WP Kafeteria zapytała innych rodziców, ile miesięcznie wydają na życie i czy stać ich na wakacje oraz czy są w stanie odłożyć z pensji oszczędności.

Jak utrzymać 4-osobową rodzinę? Ala nie wie, jak sobie poradzić

Ala wyznała, że jej rodzina wkrótce się powiększy – kobieta i jej mąż mają na razie jedno dziecko. Obecnie ich zarobki wynoszą około 100 tys. zł rocznie. – Mam wrażenie, że te pieniądze gdzieś nam uciekają. Nie mamy żadnych oszczędności, jeździmy na skromne wakacje – napisała.

Ala nie wie, na co ona i jej mąż wydali pieniądze w zeszłym roku. – Fakt, że bardzo dużo wydajemy na jedzenie, ale nie chce mi się wierzyć, że wszystko przejedliśmy – zastanawia się.

W tym roku kobieta postanowiła bardziej pilnować wydatków. Z dwóch pensji 5 tys. zł przeznaczy na życie, w tym 2500 zł na jedzenie, czyli 500 zł tygodniowo. Resztę natomiast planuje wydać na rachunki, benzynę, niespodziewane wydatki typu leki czy ubrania.

– Chcę trochę pasa zacisnąć, bo kasa idzie u nas jak woda – żali się. Jednak według jednej z użytkowniczek 5 tys. zł w tej sytuacji to bardzo skromnie. Forumowiczka zwróciła uwagę również na to, że rodzina powinna mieć budżet na wyjście z dziećmi do kina i inne dodatkowe potrzeby.

Inna kobieta doradziła jej, żeby zbierała wszystkie paragony i zapisywała w notesie na co i ile wydaje. – Po miesiącu spisz, ile poszło na słodycze, ile na gazowane napoje, ile piwo, fryzjera, kosmetyczkę itd. – poleciła.

– Jak się ma obraz tego, co się kupuje, dopiero można powiedzieć, ile się rozwaliło niepotrzebnie. U mnie zakupy na 4 osoby to jakieś 2200 zł miesięcznie – wyznała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (199)
Zobacz także