Trwa ładowanie...
dvz3r70

Zaskakujące wyniki badań. Zmywanie redukuje stres i poprawia zdrowie psychiczne

Pełny zlew może być dla wielu osób źródłem frustracji. Jednak, jak pokazują badania, gdy już się zabierzemy za zmywanie, może nas ono odprężyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmywanie może mieć dobre skutki na nasze zdrowie psychiczne
Zmywanie może mieć dobre skutki na nasze zdrowie psychiczne (123RF)
dvz3r70

Naukowcy z Florida State University in Tallahassee postanowili przyjrzeć się skutkom zmywania naczyń na zdrowie psychiczne. Są zaskakująco pozytywne.

Zmywanie naczyń - wpływ na zdrowie psychiczne

Do badania zostało zaproszonych 51 studentów, którzy zmywali naczynia, po czym sprawdzono u nich poziom uważności (ang. mindfullness). Okazało się, że uczestnicy badania byli tak skupieni na zmywaniu, że przestawali zaprzątać sobie głowę problemami.

dvz3r70

Odnotowano u nich większy poziom uważności. To szczególny rodzaj uwagi, który sprawia, że skupiamy się na tym, co jest "tu i teraz" i nie reagujemy na pojawiające się wewnętrzne i zewnętrzne bodźce, które mogą powodować u nas lęk czy stres. Uważność pomaga nam rozwijać: zdolność do szybszej regeneracji, lepszą regulację emocji i mniejsze uleganie afektowi, umiejętność skuteczniejszego skoncentrowania uwagi i efektywnej pracy. Potrafi skutecznie zredukować stres.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvz3r70

Podziel się opinią

Share
dvz3r70
dvz3r70