Trwa ładowanie...

Zaskakujące wyniki badań. Zmywanie redukuje stres i poprawia zdrowie psychiczne

Pełny zlew może być dla wielu osób źródłem frustracji. Jednak, jak pokazują badania, gdy już się zabierzemy za zmywanie, może nas ono odprężyć.

Share
Zaskakujące wyniki badań. Zmywanie redukuje stres i poprawia zdrowie psychiczne
Źródło: 123RF
d47om9f

Naukowcy z Florida State University in Tallahassee postanowili przyjrzeć się skutkom zmywania naczyń na zdrowie psychiczne. Są zaskakująco pozytywne.

Zmywanie naczyń - wpływ na zdrowie psychiczne

Do badania zostało zaproszonych 51 studentów, którzy zmywali naczynia, po czym sprawdzono u nich poziom uważności (ang. mindfullness). Okazało się, że uczestnicy badania byli tak skupieni na zmywaniu, że przestawali zaprzątać sobie głowę problemami.

Odnotowano u nich większy poziom uważności. To szczególny rodzaj uwagi, który sprawia, że skupiamy się na tym, co jest "tu i teraz" i nie reagujemy na pojawiające się wewnętrzne i zewnętrzne bodźce, które mogą powodować u nas lęk czy stres. Uważność pomaga nam rozwijać: zdolność do szybszej regeneracji, lepszą regulację emocji i mniejsze uleganie afektowi, umiejętność skuteczniejszego skoncentrowania uwagi i efektywnej pracy. Potrafi skutecznie zredukować stres.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47om9f

Podziel się opinią

Share
d47om9f
d47om9f