Blisko ludziZawiesiła dyrektora liceum za karanie uczniów. Teraz przesłucha ją prokuratura

Zawiesiła dyrektora liceum za karanie uczniów. Teraz przesłucha ją prokuratura

Małgorzata Moskwa-Wodnicka
Małgorzata Moskwa-Wodnicka
Źródło zdjęć: © PAP | Roman Zawistowski
Aleksandra Lewandowska
29.09.2021 10:58

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, otrzymała wezwanie do prokuratury w związku z zawieszeniem dyrektora liceum, który karał uczniów za symbol czerwonej błyskawicy na awatarach w aplikacji do nauczania zdalnego. - Zawieszenie było zgodne z przepisami. Ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Odbieram to jako próbę politycznego zastraszania - powiedziała.

Na początku tego tygodnia wiceprezydent Łodzi otrzymała wezwanie, według którego za dwa tygodnie będzie świadkiem w sprawie "przekroczenia swoich uprawnień". Moskwa-Wodnicka w trakcie nauczania zdalnego zawiesiła dyrektora jednego z łódzkich liceów, który karał uczniów za posiadanie symbolu protestów kobiet - czerwonej błyskawicy na awatarach w aplikacji do nauczania.

Zawiesiła dyrektora liceum za karanie uczniów

- To wezwanie nie jest zaskoczeniem, bo jest zgodne z wcześniejszą zapowiedzią ministra edukacji Przemysława Czarnka. Dotyczy sytuacji z kwietnia, gdy zawiesiłam dyrektora za to, że karał uczniów za umieszczanie awatarów w aplikacji nauczania zdalnego. Zgodnie z przepisami prawa i swoimi kompetencjami mogłam podjąć taką decyzję - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka Polskiej Agencji Prasowej.

Moskwa-Wodnicka twierdzi, że wezwanie prokuratury jest związane z próbą politycznego zastraszenia. Jak powiedziała, zawieszony w obowiązkach dyrektor łódzkiego liceum, Dariusz Jakóbek, jest partyjnym kolegą Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka.

Dyrektor dostał medal od ministra Czarnka

Władze miasta Łodzi zajęły się sprawą na prośbę jednej z uczennic liceum, która została dyscyplinarnie ukarana przez dyrektora za nieprzestrzeganie regulaminu szkoły. I choć Dariusz Jakóbek został wówczas zawieszony w swoich obowiązkach przez Małgorzatę Moskwę-Wodnicką, w tym samym momencie od Przemysława Czarnka otrzymał... pochwałę i medal. Szef MEiN odznaczył dyrektora medalem Komisji Edukacji Narodowej "za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania". Minister poinformował wtedy o zamiarze skierowania zawiadomienia do prokuratury w Łodzi przeciwko wiceprezydent.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl