Trwa ładowanie...

Zawsze pierz nowe ubrania przed założeniem. Jeśli tego nie zrobisz, skutki mogą być przykre

Wielu z nas nie może powstrzymać się od założenia nowych ubrań od razu po zakupie. Tymczasem jeśli ich wcześniej nie wypierzemy, konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne – wysypka, świerzb a nawet wszy.

Zawsze pierz nowe ubrania przed założeniem. Jeśli tego nie zrobisz, skutki mogą być przykreŹródło: 123RF
d5mwzlm
d5mwzlm

Zanim założymy świeżo zakupioną bluzkę czy spodnie, pomyślmy o wszystkich osobach, które je przed nami przymierzali. Profesor dermatologii Donald Belsito z Columbia University Medical Center jest zdania, że noszenie takich ubrań prowadzi do podrażnień skóry, świerzbu czy grzybicy. Może zarazić się również pasożytami, takimi jak wszy.

Okazuje się, że nie jest to takie nieprawdopodobne. Wystarczy, by osoba, która wcześniej przymierzała daną sztukę odzieży, miała tego typu problemy skórne. Prof. Belsito w studiu programu "Today" NBC przywołuje przypadek, gdy klientka sklepu prawdopodobnie w ten właśnie sposób zaraziła się zarówno świerzbem, jak wszami.

Pasożyty i bakterie to nie jedyny problem. Ubrania w sklepie mogą zawierać różnego rodzaju konserwujące substancje chemiczne. Między innymi formaldehyd, który może podrażniać skórę i powodować wysypkę. Dlatego nawet jeśli zamawiamy ubrania online i mamy pewność, że wcześniej nikt ich nie przymierzał, pranie ich przed założeniem jest bardzo ważne.

d5mwzlm

Źródło: "The Independent"

Zobacz też: Dlaczego warto prać ubrania przed pierwszym założeniem?

d5mwzlm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5mwzlm