Zbilansowane posiłki, a powrót do szkoły – to prostsze niż myślisz!

Źródło zdjęć: © materiały partnera

03.10.2023 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powrót do szkoły to dla rodziców i ich pociech, jeden z intensywniejszych okresów w roku. Tym samym jest to moment, w którym zwiększa się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Odpowiednia dieta buduje odporność, wspomaga koncentrację i przyswajanie wiedzy, a także dodaje siły i energii na cały dzień. Pojawia się tutaj jedno wyzwanie – jak przygotować pełnowartościowy posiłek, spełniający indywidualne wymagania każdego z członków rodziny? To prostsze niż myślisz.

Wakacje to sezon związany z relaksem i zabawą. Czas jakby nieco zwalnia. Powrót do wrześniowej rutyny często kojarzy się z wyzwaniem, jednak tak naprawdę wcale nie musi tak być.

W przypadku dzieci w wieku szkolnym, niezwykle istotną zasadą jest to, aby: "Iść do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem". Ten kluczowy posiłek wpływa na koncentrację, poziom energii i zdolność przyswajania wiedzy w dalszej części dnia. Nie mniej ważne są jednak pozostałe posiłki, których powinniśmy jeść w sumie pięć – w odpowiednich ilościach oraz o stałych porach. Samo to angażuje ogrom naszego czasu. To jednak nie koniec. Przykład zawsze idzie z góry, a dzieci, nawet nieświadomie, kopiują większość rutyn i przyzwyczajeń swoich rodziców.

© materiały partnera

Gotowe dania i przekąski marek własnych Żabki, włączone do programu "Porcja DobreGO!", wyróżniają się najwyższą jakością we wszystkich aspektach. Dzięki temu propozycje sieci idealnie sprawdzą się zarówno jako śniadanie, obiad do szkoły czy pożywny lunch dla rodzica. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze będziemy w stanie zapewnić domownikom dobrze zbilansowany posiłek, który wpisze się w ich różnorodne gusta.

Gotowe dania – znana forma w nowym wydaniu

Koncept gotowych dań jest znany nie od wczoraj. Teraz jednak sieć sklepów Żabka postawiła na zredefiniowanie tej kategorii zarówno w zakresie podniesienia jakości samych produktów i odejściu od konserwantów oraz barwników, jak i przez dobre zbilansowanie składników odżywczych. Kluczem do ich wyboru jest system Nutri-Score, który znajdziemy na produktach marek własnych sieci tj. Szamamm, Dobra Karma, Foodini czy Plant Hunter. Jest to oficjalny, oparty na naukowych podstawach, system znakowania żywności w kolorowej skali od A do E, dzięki której Klient może dokonywać świadomych wyrobów żywieniowych. Pozwala on również zadecydować jak często konsumenci mogą sięgać po dany produkt.

© materiały partnera

Posiłki i przekąski będące częścią programu "Porcja DobreGO!" posiadają najwyższe możliwe noty, czyli Nutri-Score A i B – aktualnie znajdziemy w portfolio marek własnych ponad 140 produktów z tymi oznaczeniami. Sieć słusznie podkreśla, że pozostawienie kwestii dobrego żywienia podmiotom, które mają do tego kompetencje, pozwala nam na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie czasu, którego nam brakuje, na działania w innych sferach naszego życia.

© materiały partnera

– Zdrowe żywienie to nie tylko posiłek sam w sobie, ale także to, jak dostosowujemy go do naszego stylu życia. Program "Porcja DobreGO!" od Żabki nie jest jedynie wygodną opcją dla osób zmagających się z codziennym zabieganiem, ale także szansą na wybór wartościowego dania, które nie wymaga kompromisów w kwestii smaku i wartości odżywczych – mówi Agnieszka Piskała-Topczewska, dietetyczka, Kierowniczka Dobrego Żywienia w Grupie Żabka

Gotowe dania z portfolio marek własnych sieci Żabka można wykorzystać jako śniadanie dla domowników, lunch w pracy czy drugie śniadanie dla dzieci. Wszystko w zależności od naszych potrzeb. Na śniadanie np. doskonale sprawdzi się kajzerka z jajkiem albo kanapka z polędwicą sopocką Tomcio Paluch. Po powrocie do domu na dziecko czekać może aromatyczny krem pomidorowy ze śmietanką czy pożywny barszcz ukraiński Szamamm, bez konserwantów czy sztucznych barwników i aromatów Posiłki wystarczy jedynie podgrzać w mikrofalówce lub w tradycyjny sposób, aby móc w pełni delektować się sycącym obiadem. Z kolei jako zdrowa przekąska do schrupania podczas szkolnej przerwy, idealnie sprawdzą się orzechy nerkowca albo migdały marki HAPS!. Jeśli zaś jesteście fanami smoothie – polecamy owocowo-zbożową przekąskę w postaci napoju Foodini z dodatkiem witamin i związków mineralnych. Wszystkie propozycje Żabki, wpisujące się w program "Porcja DobreGO!" powstały przy współpracy z wykwalifikowaną dietetyczką – Agnieszką Piskałą-Topczewską.

© materiały partnera

Sięgając po "Porcję DobreGO!", możecie być spokojni, że wybieracie to, co najlepsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także