"Zgorzkniałe" zakonnice w przemówieniu papieża. Ma dla nich radę

Papież Franciszek zwrócił się do zakonnic
Papież Franciszek zwrócił się do zakonnic
Źródło zdjęć: © Getty Images

15.04.2023 11:56, aktual.: 15.04.2023 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Papież Franciszek podczas audiencji dla Unii Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich we Włoszech podjął temat codziennego trudu związanego z wytrwaniem w służbie Bogu. W słowach, które skierował do włoskich zakonnic, pojawił się wątek "zgorzkniałości".

Papież Franciszek ma 86 lat, ale nadal wypełnia obowiązki głowy Kościoła i regularnie udziela audiencji grupom wiernych. Jedną z nich była ostatnio Unia Wyższych Przełożonych Zakonów Żeńskich we Włoszech.

Franciszek zauważa problem. Mówi, jak sobie z nim radzić

Zdaje sobie sprawę z problemu mniejszej liczby powołań, a także trudności doświadczanych przez osoby, które wybrały życie konsekrowane. Zwracając się do włoskich zakonnic, otwarcie powiedział o pojawiającej się wśród nich zgorzkniałości.

Problem ma zaczynać się w momencie, gdy kiełkuje niechęć do obowiązków i zasad, a także pojawia się tęsknota za dawnym życiem - twierdzi papież.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Zgorzkniałość. Zawsze widzą tylko trudności, zawsze mają swoje podniosłe "ale", "jednakże". Zawsze szukają tego, co jest złe. (...) Ten, kto został powołany do życia konsekrowanego, musi iść tą drogą. Lecz kiedy zamiast cukru mamy ocet, to nic nie wychodzi. Zgorzkniałość – kwas w sercu wyrządza wiele zła – powiedział papież Franciszek, którego cytuje niedziela.pl.

– Proszę was, kiedy zobaczycie jakąś wspólnotę czy jakąś siostrę, która na to cierpi, pomóżcie jej wyjść z tej sytuacji, pomóżcie jej wyjść ze stanu melancholii, która sprawia, że wciąż myśli, jak to dobrze było kiedyś, a dziś nic nie wychodzi. To jest eliksir diabła, ta zgorzkniałość – zaapelował papież do zakonnic.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (36)
Zobacz także