Blisko ludzi#ZielonyListopad – dzień 19. Zamień plastikowe wieszaki na drewniane

#ZielonyListopad – dzień 19. Zamień plastikowe wieszaki na drewniane

To jeden z najprostszych, ale bardzo efektywnych sposobów na dbanie o nasze środowisko. Wystarczy zadać sobie odrobinę fatygi i kupić drewniane wieszaki. Twoje ubrania i matka natura ci za to podziękują.

#ZielonyListopad – dzień 19. Zamień plastikowe wieszaki na drewniane
Źródło zdjęć: © 123RF

18.11.2019 | aktual.: 18.11.2019 19:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawet tak mały krok będzie ogromną ulgą dla naszego ekosystemu, który "dławi" się już plastikiem. Wieszaki z tego tworzywa może są i tanie, ale na pewno nie są dobre dla naszego środowiska, do tego nie wyglądają zbyt estetycznie. Najprostszym sposobem na zmianę będzie wymiana ich na te drewniane. Doda to klasy i elegancji twojej garderobie, a przy tym zadba też o ubrania.

#ZielonyListopad. Zamień plastikowe wieszaki na drewniane.

Zanim kolejny raz sięgniesz po zestaw plastikowych wieszaków, zastanów się, jak ogromny wpływ ma ten wybór na środowisko. Wystarczy wybrać te wykonane z drewna, by ulżyć matce naturze w tej nierównej walce. Nie tylko będzie to duże ułatwienie dla środowiska, ale też podziękują ci za to twoje ubrania, które nie będą się odkształcały od plastikowych wieszaków. Do tego taki zakup to inwestycja na lata. Drewno jest bardzo wdzięcznym tworzywem, które może służyć nam bardzo długi czas.

W ramach akcji #ZielonyListopad pokazujemy czytelniczkom WP Kobieta, że życie w duchu eko nie musi być ani trudne, ani kosztowne. Wystarczy wprowadzić w swoim życiu kilka drobnych zmian, które pomogą nam zatroszczyć się o dobro naszej planety. Nie musimy wydawać fortuny na nowe sprzęty czy modne akcesoria. Czasem wystarczy jeden mały krok. Zróbmy to nie tylko dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
#ZielonyListopad#EkoKobietaekologia
Komentarze (4)