Blisko ludziZmiany w Kodeksie Wyborczym. Grafika Matyldy Damięckiej to najlepszy komentarz

Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Grafika Matyldy Damięckiej to najlepszy komentarz

Zmiany w Kodeksie Wyborczym. Grafika Matyldy Damięckiej to najlepszy komentarz
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Klaudia Stabach
28.03.2020 15:21, aktualizacja: 28.03.2020 15:44

W nocy z piątku na sobotę PiS wprowadził zmiany w Kodeksie Wyborczym. Informacja jest wielkim zaskoczeniem ponieważ partia rządząca zrobiła ją naginając prawo. Matylda Damięcka, aktorka i popularna ilustratorka, narysowała z tej okazji wymowną grafikę.

28 marca nad ranem Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło zmiany w Kodeksie Wyborczym jako poprawki do tzw. "Tarczy antykryzysowej". Zmiany zostały zaakceptowane przez partię rządcą, która posiada większość w Sejmie. Zgodnie z nowymi zasadami osoby przebywające na kwarantannie będą mogły zagłosować online, a seniorzy powyżej 60. roku życia korespondencyjnie.

Komentatorzy polityczni nie kryją zaskoczenia, a wielu z nich również oburzenia. Głos zabierają też niektórzy celebryci, np. Małgorzata Rozenek-Majdan, która stwierdziła, że prawdopodobnie może nie pójść na wybory. Pierwszy raz odkąd osiągnęła uprawniający ją do tego wiek.

Komentarz zostawiła również Matylda Damięcka - aktorka, która ostatnio znana jest głównie z komentowania rzeczywistości za pomocą grafik. Jej rysunki są zazwyczaj proste, ale jednocześnie bardzo celne. Tym razem Damięcka przygotowała obrazek, na którym widzimy rękę stawiającą krzyżyk na karcie do głosowania. Dłoń jest pociągana przez sznureczki.

Ilustracja została opatrzona krótkim hasłem: "Twój wybór".

Internauci zostawiają komentarze: "Jakie to przerażająco prawdziwe", "Pójdziesz-źle, bo możesz coś złapać. Nie pójdziesz-jeszcze gorzej", "A to nie jest tak, że każdy chciałby pokierować górną rączką?".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl