Trwa ładowanie...

Znaleziono ciało Jana Lityńskiego. Wstrząsające doniesienia

Jan Lityński utonął 21 lutego. Opozycjonista zmarł ratując psa. Dzisiaj akcja poszukiwawcza dobiegła końca. Ciało zostało odnalezione 200 metrów od miejsca zaginięcia.
Share
Jan Lityński
Jan LityńskiŹródło: East News
d716a53

Jan Lityński był politykiem i publicystą, działaczem opozycji w czasach PRL, posłem na Sejm X, I, II i III kadencji. O jego śmierci powiadomił dziennikarz Eugeniusz Smolar "Z potwornym bólem. Nie żyje Janek Lityński, przyjaciel od zawsze".

Tragedia nad Narwią

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 21 lutego, w Pułtusku. Jan Lityński wybrał się wtedy wraz z żoną i swoimi psami na spacer nad brzeg Narwii. "W Pułtusku na wysokości ul. Wyszkowskiej spacerując wałem przeciwpowodziowym wszedł do rzeki Narew, chcąc wyciągnąć z niej psa, pod którym załamał się lód" - mówi inspektor Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Według relacji żony, która była świadkiem zdarzenia, mężczyzna utonął.

d716a53

Przeczytaj: Jacek Kurski skomentował odejście Marzeny Rogalskiej. Jego słowa mogą oburzać

Bohaterska postawa płetwonurków

Akcja poszukiwawcza trwała prawie tydzień, dzisiaj policja powiadomiła o znalezieniu ciała polityka. Informacje te potwierdza Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP:

"Ciało pana Lityńskiego zostało odnalezione. Wielki szacunek i podziw należy się każdej osobie zaangażowanej w poszukiwania. Grupy specjalistów, płetwonurkowie – to są bestie. Naprawdę do 3-4 w nocy będą robić aż nie odnajdą – i odnaleźli. Wielki szacunek też dla analityków i osób pomagających z PSP, przynoszących herbatę kawę ciepłe posiłki i wsparcie. Naprawdę wielki podziw".

d716a53

Zobacz także: Majka Jeżowska i Krystyna Prońko były w miłosnym trójkącie. Godziły się dwukrotnie

Ciało zostało odnalezione 200 metrów od miejsca utonięcia, co potwierdza rzecznik prasowy straży Pożarnej w rozmowie z TVP:

"Ciało odnalazła w sobotę grupa specjalna płetwonurków RP. Znajdowało się 200 metrów od miejsca, w którym miał wpaść do wody. Było w trudno dostępnym miejscu na głębokości 5 metrów".

Odnalezione ciało zostało jednoznacznie zidentyfikowane, jako należące do Jana Lityńskiego. Na jego tożsamość wskazywało charakterystyczne ubranie, które miał na sobie w momencie wypadku.

d716a53

Rewolucja w branży funeralnej. Nietypowy zakład pogrzebowy

d716a53

Podziel się opinią

Share
d716a53
d716a53