Zostaw na noc w łazience. Wyłapie rybiki z całego domu
Rybiki cukrowe, nazywane też srebrzykami, to niewielkie owady, które najczęściej pojawiają się w łazience. Ich pozbycie się nie jest trudne, nie wymaga też użycia chemicznych środków. Istnieją tanie, domowe sposoby na ich eliminację.
Rybiki cukrowe najczęściej można zobaczyć w łazience czy innych pomieszczeniach, w których jest ciepło i wilgotno. Robaki te są niewielkich rozmiarów, mają podłużny kształt i charakterystyczny srebrzysty kolor, od którego wywodzi się ich inna nazwa: srebrzyki. Nie są one niebezpieczne dla człowieka - nie przenoszą chorób ani nie gryzą, jednak ich obecność w mieszkaniu jest nieprzyjemna.
Rybiki w łazience - jak się pozbyć?
Rybiki łazienkowe na szczęście są w miarę łatwe do wytępienia. Można przygotować na nie prostą pułapkę, dzięki której pozbędziemy się ich na dobre. Nie musimy stosować chemicznych, sklepowych środków - wystarczy, że zaopatrzymy się w starą gazetę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak pozbyć się rybików w ten sposób? Należy zrolować gazetę i związać jej końce przy pomocy gumek recepturek, a następnie zwilżyć papier i położyć tak stworzoną pułapkę w miejscu, w którym przebywają rybiki. Mokra gazeta powinna przyciągnąć srebrzyki. Po pewnym czasie zabieramy pułapkę i wyrzucamy ją razem z owadami w środku. W razie potrzeby należy zastosować tę sztuczkę kilkukrotnie.
Czytaj także: Przetrzyj podłogę tym owocem. Rybiki już się nie pojawią
Domowe sposoby na rybiki cukrowe. Nie lubią tych zapachów
Rybiki cukrowe można usunąć również za pomocą innych sposobów. Najlepiej sprawdzi się użycie produktów, których zapach odstrasza te owady. Zdecydowanie nie lubią one aromatu cytryny – warto więc zostawić sok i skórkę z owocu w łazience, aby pozbyć się intruzów. Podobnie zadziała również cynamon czy lawenda – można je rozsypać w zakamarkach łazienki. Na rybiki zadziałają odstraszająco, a dla nas pozostawią przyjemny aromat.
Pozbycie się rybików nie będzie jednak konieczne, jeśli będziemy regularnie dbać o sprzątanie pomieszczeń, w których gromadzi się wilgoć. Nie wolno zapominać też o wietrzeniu.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl