Zostawiasz klucz w zamku na noc? To poważny błąd

Zostawiasz klucz w zamku na noc? To poważny błąd

Zostawianie klucza w zamku to poważny błąd
Zostawianie klucza w zamku to poważny błąd
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
03.11.2022 13:51

Zostawianie klucza w zamku od środka to częsta praktyka, którą stosujemy, żeby ochronić się przed kradzieżą. Wydaje się nam, że skoro zablokowaliśmy zamek kluczem, jesteśmy bezpieczni i możemy spać spokojnie. Okazuje się jednak, że to poważny błąd, który może skutkować ułatwieniem sprawy włamywaczom.

Jak uchronić się przed włamaniem? Wielu z nas szuka odpowiedzi na to pytanie. Nic dziwnego – policja regularnie przestrzega przed grasującymi złodziejami. Bywa jednak, że w celu ochrony mieszkania podejmujemy nieskuteczne środki. Mogą nas one narazić na większe ryzyko kradzieży.

Zostawianie klucza w zamku to duży błąd. Tak pomagasz złodziejom

Zostawianie klucza w zamku wydaje się dobrą metodą na to, aby zapobiec włamaniu. Często korzystamy z tego zwłaszcza w nocy, kiedy zamykamy się od wewnątrz, po czym nie wyciągamy klucza. Myślimy, że skoro zamek jest nim zablokowany, złodziej nie będzie w stanie otworzyć drzwi. Niestety, nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to poważny błąd, a włamanie "na śpiocha" jest w takim wypadku jeszcze bardziej prawdopodobne.

Klucz w zamku na noc może tylko ułatwić napastnikom wejście do mieszkania. W jaki sposób? Włamywacze mogą skorzystać z prostego wytrychu, który przekręci zamek. Nie muszą odblokowywać zapadek, które się w nim znajdują, właśnie dlatego, że odblokował je klucz wsunięty z drugiej strony.

Jak uchronić się przed włamaniem? Zastosuj te sposoby

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem? Ważne, żeby zainwestować w solidne drzwi antywłamaniowe. Często już sam ich widok może zniechęcić potencjalnego złodzieja. Innym pomysłem na zabezpieczenie są kraty w oknach lub przynajmniej rolety antywłamaniowe, zwłaszcza jeśli mieszkamy na parterze.

Sposobem na włamywaczy jest też utrzymywanie dobrych relacji z sąsiadami, którzy jako pierwsi mogą zauważyć, że coś jest nie tak, jeśli padniemy ofiarą złodziei. W wypadku naszych wyjazdów będą też mieli oko na mieszkanie. Mogą także regularnie pojawiać się w domu, żeby wyciągnąć pocztę, zaświecić światło czy odsłonić rolety - w ten sposób dadzą jasny sygnał, że ktoś jest w środku i spłoszą włamywaczy.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (75)
Zobacz także