Zostawił dla niej żonę. Szczuka zawróciła mu w głowie

Zostawił dla niej żonę. Szczuka zawróciła mu w głowie

Kazimiera Szczuka i Robert Kowalski
Kazimiera Szczuka i Robert Kowalski
Źródło zdjęć: © PAP
22.06.2023 11:37, aktualizacja: 22.06.2023 12:49

- Miałem wtedy żonę i wszystko na pierwszy rzut oka bardzo poukładane. Ale zmieniłem dla Kazi swoje życie - powiedział Robert Kowalski, partner Kazimiery Szczuki. Na początku ich związek owiany był tajemnicą. 22 czerwca dziennikarka skończyła 57 lat.

Kontrowersyjna, bezkompromisowa, a czasem... bezczelna. Kazimiera Szczuka sławę zyskała dzięki programowi "Najsłabsze ogniwo", w którym nie szczędziła uczestnikom słów krytyki. Sama musiała zmierzyć się z nią po tym, jak jej pierwszy wywiad dla RMF FM okazał się, delikatnie mówiąc, niefortunny. Co wiemy o jej życiu prywatnym?

Kazia i Robik

Przez 10 lat udawało im się ukryć łączącą ich relację. Wielu sądziło, że skoro jest feministką, jest również lesbijką stroniącą od mężczyzn.

- Wokół Kazi ciągle pojawiały się plotki, że jest lesbijką, że to, że tamto. Ludzie nie wiedzieli o istnieniu Roberta - przyznała jej przyjaciółka, Liliana Śnieg-Czaplewska, w rozmowie z portalem newsweek.pl.

Dopiero w 2014 r. okazało się, że "Kazia" tak naprawdę od 10 lat związana jest z "Robikiem", czyli Robertem Kowalskim, dziennikarzem znanym m.in. z "Panoramy". Para udzieliła wspólnego wywiadu, a nawet wzięła udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Całość ukazała się w majowym wydaniu "Vivy!" w 2014 r.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zostawił dla niej żonę

Poznali się w pracy. Robert Kowalski zaprosił Kazimierę Szczukę, specjalistkę od literatury, na rozmowę o książkach do jednego z programów TVP. Dziennikarka widywała go wcześniej na swojej ulicy podczas spaceru z yorkami. Była przekonana, że Kowalski jest gejem.

- Taki nieduży facecik z dwoma yorkami i jednym airedale terierem — bardzo piękne psy. Kojarzył mi się z gejem z Londynu albo Nowego Jorku, ze zdjęć w piśmie wnętrzarskim, noszącym szaliczki w kratkę i prowadzącym dużo terierów — wspomniała w "Vivie!".

Okazało się, że Robert nie jest gejem, ale na jaw wyszedł również fakt, że mężczyzna ma żonę. Uczucie do Szczuki okazało się jednak silniejsze.

- Miałem wtedy żonę i wszystko na pierwszy rzut oka bardzo poukładane. Ale zmieniłem dla Kazi swoje życie - wyjawił w wywiadzie.

Choć na próżno szukać kolejnych wywiadów z ich udziałem, para ma się dobrze i czasem można spotkać ich razem. Jakiś czas temu pojawili się bowiem na obchodach 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta