Zszokowała w Stanach. Wyglądała, jakby włożyła pół marynarki

Zszokowała w Stanach. Wyglądała, jakby włożyła pół marynarki

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda polecieli do USA
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda polecieli do USA
Źródło zdjęć: © PAP | Andrzej Lange
18.09.2023 15:21, aktualizacja: 18.09.2023 15:57

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda polecieli do USA, gdzie prezydent weźmie udział w 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Najpierw jednak złożył wraz z małżonką wieniec pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Jak pierwsza dama ubrała się na tę okazję? Marynarka bez wątpienia zwracała uwagę.

Andrzej DudaAgata Kornhauser-Duda udali się do USA. Głównym celem ich podróży jest debata generalna 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent Polski ma być współprowadzącym jednego z paneli. Jego wystąpienie będzie opierać się na takich tematach jak: bezpieczeństwo, transformacja energetyczna czy cyfryzacja.

Oprócz tego para prezydencka zaplanowała wiele spotkań z Polonią. Z kolei zaraz po wylądowaniu, w niedzielę 17 września, udała się pod Pomnik Katyński w Jersey City, by złożyć wieniec w rocznicę rosyjskiej napaści na Polskę. Agata Kornhauser-Duda miała przygotowaną na tę okazję nietypową kreację. Choć włożyła garsonkę, to w takim wydaniu jeszcze jej nie widzieliśmy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Agata Kornhauser-Duda w dwukolorowej marynarce

Agata Kornhauser-Duda jak zwykle zdecydowała się na elegancką klasykę. Jej stylizacja bazowała na dwóch powściągliwych odcieniach – czerni i bieli. Ich wybór nigdy nie będzie chybiony w przypadku okazji o poważnym charakterze.

Pierwsza dama połączyła te dwa kolory w marynarce "pół na pół". Dzięki temu szykowny model z mocno zarysowaną linią ramion wyglądał intrygująco, nietypowo, przyciągał wzrok. Na niektórych zdjęciach żona prezydenta wyglądała, jakby miała na sobie sukienkę z długim rękawem i tylko pół marynarki. Zaznaczmy, że gra złudzeniami optycznymi jest w modzie jak najbardziej pożądana.

Agata Kornhauser-Duda w dwukolorowej marynarce
Agata Kornhauser-Duda w dwukolorowej marynarce © PAP | Andrzej Lange

Elegancja w wydaniu Agaty Kornhauser-Dudy

Agata Kornhauser-Duda zaszalała nieco z wyborem marynarki, dlatego w przypadku pozostałych elementów stylizacji postawiła na absolutny minimalizm. Towarzyszem dwukolorowej góry stała się sięgająca do kolan, czarna spódnica o prostym kroju. Całość uzupełniły czarne czółenka na obcasach.

Agata Kornhauser-Duda postawiła na czerń i biel
Agata Kornhauser-Duda postawiła na czerń i biel © PAP | Andrzej Lange

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta