Zwykła łyżeczka może uratować życie. Ten trik warto znać

Choć brzmi to nieco zagadkowo, prosty trik z metalową łyżeczką może nas uratować z naprawdę tragicznej sytuacji. Okazuje się, że w taki sposób wysłany sygnał jest z miejsca rozpoznawalny przez służby m.in. na lotnisku czy wśród pracowników straży granicznej.

Trik z łyżeczką może uratować swoje życie
Trik z łyżeczką może uratować swoje życie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Pedro Salaverria

Handel ludźmi jest realnym zagrożeniem. Organizacja charytatywna, której celem jest pomoc ofiarom przymusowych małżeństw i wszelkich nadużyć, wymyśliła tzw. technikę metalowej łyżeczki. Ten prosty sygnał sprawi, że będziemy w stanie zamienić kilka słów ze służbami, które mogą nam pomóc uniknięcia stania się ofiarą poważnego przestępstwa.

Karma Nirvana i technika metalowej łyżeczki

Sposób na to, aby przykuć uwagę służb, polega na ukryciu metalowej łyżeczki w kieszeni lub bieliźnie. Choć jest to niewielki przedmiot, zostanie on wykryty z łatwością np. na lotnisku, za sprawą wykrywacza metalu. Kiedy służby zabiorą ofiarę porwania na przeszukanie, ta z łatwością i w bezpiecznym miejscu będzie mogła opisać, w jakim znajduje się położeniu, i poinformować o przestępstwie, jakiego dopuścił się porywacz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Trik z metalową łyżeczką jest szczególnie popularny i rozpoznawalny przez służby w krajach, w których dochodzi do handlu kobietami. Sygnał jest też jasny m.in. dla straży granicznej - łatwy do odczytania mimo barier językowych.

Handlowanie ludźmi. Czarny proceder, który wciąż ma miejsce

Departament Spraw Międzynarodowych i Migracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił raport za rok 2021, który znajdziemy na internetowej stronie gov.pl. Dane dotyczące handlu ludźmi mogą naprawdę przerazić, a liczby przedstawione w owym raporcie dotyczą jedynie Polski.

W sprawozdaniu znajdziemy informację, że policja w 2021 roku wszczęła 21 postępowań, które dotyczyły handlu ludźmi, przy czym stwierdziła 9 przestępstw, ujawniła zaś już 38 przewinień. Zarzuty popełnienia handlu ludźmi usłyszały 22 osoby.

"W 2021 r. zidentyfikowano 23 domniemanych ofiar handlu ludźmi, 18 kobiet oraz 5 mężczyzn" - przeczytamy w raporcie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
handel ludźmibezpieczeństwopomoc ofiarom

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)