Trwa ładowanie...

11 listopada. Maciej Musiał z dziadkiem – żołnierzem AK

11 listopada jest ważnym dniem dla Macieja Musiała. Razem z dziadkiem Marianem Markiewiczem przygotowywał się do udziału w obchodach Święta Niepodległości. Zdjęcia i filmiki, które aktor udostępnił, są wzruszające.

Share
11 listopada. Maciej Musiał z dziadkiem – żołnierzem AK
Źródło: ons
d1z1o59

Dziadkiem aktora z "Rodzinki.pl" jest porucznik Marian Markiewicz ps. "Maryl", były żołnierz Okręgu Nowogródzkiego AK, Żołnierz Wyklęty. Maciej Musiał nie ukrywa, ile dziadek dla niego znaczy. Spędza z nim mnóstwo czasu – panowie chodzą na spacery czy grają w szachy, a w dni takie jak dzisiaj, są obecni przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Maciej Musiał – dziadek

24-latek udokumentował chwile przed wyjściem na uroczystości. Na InstaStory oglądamy zdjęcia ukochanego dziadka aktora. Na jednym widzimy jak siedzi, na drugim – stoi tyłem, a uwagę przykuwa opaska powstańcza na jego lewej ręce. Kolejne, co dodał Musiał, to filmik z Placu Piłsudskiego oraz wspólna fotografia.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com

- Dziadka szanuję i kocham go bardzo. Ma on 92 lata i jest wspaniałym człowiekiem, który walczył i wyzwalał Wilno. Walczył z Rosjanami, po wojnie długo siedział w więzieniu. Był Żołnierzem Wyklętym. To niesamowite, ile on ma w sobie ciepła, radości i dobroci w kontraście do tego, co przeszedł - tak o dziadku mówił Musiał w Telewizji Republika w 2017 r.

Pan Markiewicz, już sam opowiadał, że walczył od 15 roku życia. – Poczułem się żołnierzem i przyłączyłem się do obrony Wilna. To było krótkie starcie, ale to był początek służby Polsce. Moje piękne dzieciństwo się skończyło, trzeba było sprostać oczekiwaniom, jakie przyniosło życie – mówił "Maryl" po odebraniu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski w Opolu.

Zobacz także: Aneta Kręglicka zdradza sekrety swojej szafy. Te kilka rzeczy musi w niej mieć
( video_player http://wp.tv/?mid=2044293 true #adv=1# ))

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z1o59

Podziel się opinią

Share
d1z1o59
d1z1o59