Trwa ładowanie...

25-latka urodziła dziewięcioraczki! Zaskoczyła nawet lekarzy

25-letnia Halima Cisse miała urodzić siedmioraczki. Gdy 4 maja doszło do porodu, lekarze nie kryli zdumienia – na świat przyszło bowiem aż dziewięcioro dzieci!

Share
Szczęśliwa mama w towarzystwie lekarzy
Szczęśliwa mama w towarzystwie lekarzyŹródło: Facebook
d34guxi

Cisse pochodzi z Mali. Tam przeszła szereg badań (w tym oczywiście USG), które wykazały, że urodzi siódemkę dzieci. W związku z tym podjęto decyzję, że pacjentka zostanie przewieziona do szpitala w Maroku, gdzie będzie pod specjalistyczną opieką.

Pomyłka w USG

Badanie USG wykonane tuż przed porodem również wykazało, że 25-latka urodzi siedmioraczki. Zaplanowano, że dzieci przyjdą na świat przez cesarskie cięcie. W trakcie operacji okazało się jednak, że noworodków jest aż dziewięć!

Komunikat dotyczący niezwykłego porodu wygłosiła Fanta Siby, minister zdrowia Mali. Kobieta przekazała mediom następujące informacje:

d34guxi

- Noworodki: pięć dziewczynek i czterech chłopców, oraz mama czują się dobrze. Za kilka tygodni wszyscy wrócą do domu.

Dzieci Halimy Cisse Facebook
Dzieci Halimy CisseŹródło: Facebook

Minister zapewniła również, że stan zdrowia dzieci oraz ich mamy jest dobry. Cała dziesiątka ma bardzo dobrą opiekę medyczną, ponieważ przypadek Cisse zafascynował nie tylko całe Mali, ale także przyciągnął uwagę władz państwa.

Pierwsze dziewięcioraczki

Możemy się zatem domyślać, że świeżo upieczona mama otrzyma nie tylko wsparcie lekarzy, ale także pomoc finansową oraz wyprawkę dla dzieci.

- Tak wieloraka ciąża jest niezwykle rzadka. Powikłania medyczne przy tego rodzaju mnogich porodach często powodują, że niektóre dzieci nie dożywają rozwiązania –czytamy na stronach agencji prasowej Reuters.

d34guxi

Do tej pory rekord najliczniejszej ciąży mnogiej zakończonej porodem, podczas którego przeżyły wszystkie dzieci, należał do Natalie Suleman. Kobieta w 2009 roku urodziła zdrowe ośmioraczki. Do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro.

Incroyable : Halima Cissé accouche de 9 bébés d’un seul coup

Kobiety będące w ciąży mnogiej wymagają zazwyczaj specjalnej opieki oraz uwagi lekarzy. Na portalu ABC Zdrowie czytamy: "Często dochodzi do powikłań porodowych, które kończą się cesarskim cięciem. Obserwuje się również niewydolność ciśnieniowo-szyjkową, przedwczesny poród, przedwczesne pęknięcie błon płodowych, wielowodzie".

Świeżo upieczonej mamie gratulujemy, a całej rodzinie życzymy dużo zdrowia i cierpliwości!

Dopiero podczas porodu okazało się, że będą mieć bliźniaki

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34guxi

Podziel się opinią

Share
d34guxi
d34guxi