Trwa ładowanie...

28 sierpnia. Kartka z kalendarza

28 sierpnia 1996 r. książę Karol i księżna Diana rozwiedli się. Małżeństwem byli od 29 lipca 1981 r. Rok po rozwodzie "Lady Di" zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

Share
28 sierpnia. Kartka z kalendarza
Źródło: Getty Images
d471e04

Relacja między Karolem i Dianą od początku była burzliwa. Poznali się po tym, jak książę zaczął spotykać się ze starszą siostrą Diany, Lady Sarah McCorquodale. W lutym 1981 r. na żonę wybrał jednak młodszą Spencerównę. 12 randek później doszło do zaręczyn. Ślub transmitowały wszystkie stacje telewizyjne na świecie.

Pod koniec 1992 roku małżeństwo Karola i Diany spisano na straty. Rodzina królewska nie mogła dłużej ukrywać, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Również za sprawą samej księżnej, która udzieliła wywiadu dziennikarzowi BBC. Wtedy padło słynne zdanie, że w jej małżeństwie są "trzy osoby i to już tłok". Diana miała na myśli swoją największą rywalkę, Camillę Parker-Bowles. Potem jeszcze walczyła, ale i tak było coraz gorzej.

O rozwodzie pary książęcej zadecydowała królowa Elżbieta II. 28 sierpnia 1996 r. Diana i Karol przestali być małżeństwem, dzieląc się opieką nad synami książętami Harrym i Williamem. Ten rozwód był ewenementem - dotąd w rodzinie królewskiej się ich nie uznawało.

31 sierpnia 1997 r. doszło do tragicznego wypadku z udziałem księżnej. Niestety, nie udało jej się uratować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d471e04

Podziel się opinią

Share
d471e04
d471e04
Strona Główna WP