Trwa ładowanie...

40. rocznica ogłoszenia zaręczyn Karola i Diany. Słowa księcia długo bolały Dianę

Historie dotyczące związku Karola i Diany do dziś elektryzują fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Moment, gdy publicznie ogłosili swoje zaręczyny, wzbudził w wielu osobach pytanie, czy aby na pewno następca tronu chce spędzić resztę życia z Dianą.
Share
Karol i Diana
Karol i DianaŹródło: Getty Images
d441ho8

Książę Karol poślubił Dianę Spencer 29 lipca 1981 w Katedrze Świętego Pawła w Londynie. Karol oświadczył się Dianie niecałe pół roku wcześniej na zamku Windsor.

24 lutego 1981 o godz. 11:00, biuro prasowe pałacu Buckingham oficjalnie ogłosiło zaręczyny księcia Walii i Lady Diany Spencer. Chwilę później para udzieliła wywiadu dla telewizji BBC, który przeszedł do historii.

Dziennikarz zadał zaręczonej parze pytanie: "Czy jesteście w sobie zakochani?". Diana bez wahania odparła: "oczywiście!". Z kolei Karol, prawdopodobnie nieświadomie, dał do zrozumienia, że wcale nie jest tak szaleńczo zakochany. Książę odpowiedział na pytanie wymijająco: "Cokolwiek to znaczy".

d441ho8

Diana niewinnie zachichotała, słysząc odpowiedź narzeczonego, ale po latach przyznała, że tamte słowa mocno ją zabolały. "To mnie całkowicie zbiło" - powiedziała.

Wywiad nie spodobał się Dianie również z innych względów. Przez większość czasu to Karol dyskutował z dziennikarzami, a większość pytań dotyczyła tego, jak Diana sprawdzi się w roli żony i gospodyni domu.

Małżeństwo Diany i Karola było przepełnione skandalami. Księżna wiedziała o romansie męża z Camilą. 28 sierpnia 1996 para dostała rozwód, po 4-letniej separacji.

d441ho8

Co z Rzecznikiem Praw Obywatelskich? Prawniczka Eliza Rutynowska zabrała głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d441ho8

Podziel się opinią

Share
d441ho8
d441ho8