Blisko ludzi500 plus za grudzień. Czy będzie przed świętami?

500 plus za grudzień. Czy będzie przed świętami?

500 plus za grudzień. Czy będzie przed świętami?
Źródło zdjęć: © 123RF
Magdalena Kowalska-Kotwica

09.12.2019 08:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu rodziców liczy, że 500 plus za grudzień wpłynie na ich konta jeszcze przed wigilią. W gorącym przedświątecznym okresie nie brakuje wydatków, a każda złotówka jest na wagę złota. Czy jest szansa, że 500 plus zasili domowy budżet?

Dobrą praktyką pracodawców jest, że grudniowe pensje przelewane są pracownikom jeszcze przed świętami, aby mogli wykorzystać je w tym pełnym wydatków czasie. Czy podobnie będzie z 500 plus? W ubiegłych latach tak właśnie było, ale w tym roku zmieniły się zasady i wypłat jest dużo więcej.

500 plus na pierwsze dziecko

Zgodnie z danymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki od 1 lipca 2019, programem Rodzina 500 plus objętych jest 6,8 mln dzieci. Od początku lipca obowiązują nowe zasady, zgodnie z którymi świadczenie przysługuje także na tzw. pierwsze dziecko, czyli najstarsze z rodzeństwa lub jedynaka. Zazwyczaj wypłaty były przelewane pod koniec miesiąca, czy urzędnikom mimo większej liczby wypłat niż w ubiegłym roku, uda się zdążyć z przelewami przed świętami?

500 plus za grudzień. Wypłata przed świętami

– Harmonogram (…) na wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus za grudzień został uzgodniony ze wszystkimi wojewodami, także z dolnośląskim, w taki sposób, aby środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – przekonuje rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Sylwia Jurgiel w rozmowie z "Super Expressem". Potwierdzają to urzędnicy w innych województwach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także