Trwa ładowanie...

500 plus za grudzień. Czy będzie przed świętami?

Wielu rodziców liczy, że 500 plus za grudzień wpłynie na ich konta jeszcze przed wigilią. W gorącym przedświątecznym okresie nie brakuje wydatków, a każda złotówka jest na wagę złota. Czy jest szansa, że 500 plus zasili domowy budżet?

Share
500 plus za grudzień. Czy będzie przed świętami?Źródło: 123RF
d3oj2tg

Dobrą praktyką pracodawców jest, że grudniowe pensje przelewane są pracownikom jeszcze przed świętami, aby mogli wykorzystać je w tym pełnym wydatków czasie. Czy podobnie będzie z 500 plus? W ubiegłych latach tak właśnie było, ale w tym roku zmieniły się zasady i wypłat jest dużo więcej.

500 plus na pierwsze dziecko

Zgodnie z danymi Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki od 1 lipca 2019, programem Rodzina 500 plus objętych jest 6,8 mln dzieci. Od początku lipca obowiązują nowe zasady, zgodnie z którymi świadczenie przysługuje także na tzw. pierwsze dziecko, czyli najstarsze z rodzeństwa lub jedynaka. Zazwyczaj wypłaty były przelewane pod koniec miesiąca, czy urzędnikom mimo większej liczby wypłat niż w ubiegłym roku, uda się zdążyć z przelewami przed świętami?

500 plus za grudzień. Wypłata przed świętami

– Harmonogram (…) na wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus za grudzień został uzgodniony ze wszystkimi wojewodami, także z dolnośląskim, w taki sposób, aby środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – przekonuje rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Sylwia Jurgiel w rozmowie z "Super Expressem". Potwierdzają to urzędnicy w innych województwach.

d3oj2tg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

d3oj2tg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oj2tg
d3oj2tg