Trwa ładowanie...

Agata Netter opisuje warunki na bloku porodowym. Ksiądz chodzi po pokojach i proponuje komunię

Zakaz odwiedzin na bloku porodowym. Wstęp tylko dla lekarzy, położnych i … księdza. Agata Netter opublikowała w mediach społecznościowych szokujący wpis.

Share
Agata Netter opisuje warunki na bloku porodowym. Ksiądz chodzi po pokojach i proponuje komunię
Źródło: Getty Images
dvp4u04

Vlogerka Agata Netter prowadzi kanał na Youtube "Big&Cyc, czyli kobieta na siłowni". Na swoim profilu na Facebooku napisała, że od wczoraj na bloku porodowym, na którym się znajduje, jest zakaz odwiedzin.

"Położne urobione podwójnie, ba, potrójnie nawet – bo jak przy takiej pacjentce, która po cesarce nie może się podnieść, siedzi mąż, to chociaż coś poda, przyniesie, zabierze torby z patologii na porodową z porodowej na położniczą. Teraz musimy liczyć tylko na personel medyczny i siebie nawzajem" – podkreślała.

Dodatkowo Netter zaznaczyła, że na oddział mają wstęp tylko położne i lekarze. "Bez skrępowania chodzimy z cycem na wierzchu, albo leżymy beztrosko wietrząc krocze. Nie, że kobietom załącza się ekshibicjonizm; kto rodził, ten wie, że takie są zalecenia lekarza" – wyjaśnia.

Na oddział wszedł ksiądz

Żadna z pacjentek nie zgłaszała potrzeby rozmowy z księdzem, ani jego wizyta nie była wcześniej zapowiadana. Mimo to, duchowny wszedł bez zaproszenia do pokoju i zapytał leżące w nim kobiety, czy chcą przyjąć komunię.

"Chciałam spytać, czy chociaż ręce do tego zdezynfekuje, ale z wrażenia dech mi zaparło i mleko trysnęło z cyca" – relacjonuje Netter. Następnie wyznaje, że później ksiądz poszedł dalej i od pokoju do pokoju witał kobiety dochodzące do siebie po skomplikowanych interwencjach medycznych oraz noworodki, które nie mają odporności.

dvp4u04

"Tak jak mówiłam, jestem od zeszłego tygodnia odgrodzona od świata przez ciężki i długi poród (i rekonwalescencję po). Naprawdę, co się dzieje tam na zewnątrz? Księży nie dotyczy kwarantanna, bo są jakoś specjalnie namaszczeni? Chodzą od domu do domu i tak samo wbijają na chatę bez pukania, oferując pchanie paluchów w usta?" – zapytała swoich obserwatorów.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvp4u04

Podziel się opinią

Share
dvp4u04
dvp4u04