Agencja dodała notatkę do filmu księżnej Kate. Teraz się tłumaczy

Agencja dodała notatkę do filmu księżnej Kate. Teraz się tłumaczy

Księżna Kate poinformowała o chorobie w krótkim nagraniu
Księżna Kate poinformowała o chorobie w krótkim nagraniu
Źródło zdjęć: © Instagram | princeandprincessofwales
03.04.2024 11:45, aktualizacja: 03.04.2024 13:05

Nagranie księżnej Kate, w którym przekazała, że choruje na nowotwór, udostępniła m.in. agencja fotograficzna Getty Images. Dodano do niej jednak notatkę, która sprowokowała kolejne teorie spiskowe. Teraz agencja się tłumaczy.

Księżna Kate po operacji jamy brzusznej przestała się pojawiać publicznie. Z każdym dniem przedłużającej się nieobecności, w mediach i internecie zaczęły mnożyć się teorie spiskowe dotyczące jej zdrowia. Oliwy do ognia dolało przerobione zdjęcie zamieszczone na Instagramie księcia i księżnej Walii.

W związku z pojawiającymi się doniesieniami głos w sprawie swojego zdrowia postanowiła zabrać sama Kate. W opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu poinformowała o wykryciu u niej choroby nowotworowej. Wyznała też, że rozpoczyna chemioterapię.

Kontrowersje wokół nagrania

Mimo otwartości księżnej nagranie także zaczęło wzbudzać kontrowersje, a część internautów zaczęło podważać jego wiarygodność. Przepełnioną teoriami spiskowymi atmosferę zagęściła dodatkowo notatka, jaka pojawiła się przy nagraniu zamieszczonym w bazie agencji fotograficznej Getty Images.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ten klip z materiałami informacyjnymi został dostarczony przez zewnętrzną organizację i może być niezgodny z polityką redakcyjną Getty Images" - napisano, co pociągnęło za sobą szereg kolejnych spekulacji o autentyczności nagrania.

Agencja się tłumaczy

W związku z kolejnymi wątpliwościami internautów Getty Images oświadczyło, że sposób oznaczenia filmu jest standardową praktyką w przypadku treści przekazywanych mu przez organizacje zewnętrzne – w tym przypadku Pałac Kensington.

Krótkie oświadczenie w tej sprawie wydało też BBC Studioc. Potwierdzili, że to oni nagrali wideo dwa dni przed jego publikacją w mediach. "BBC Studios w tym tygodniu nagrało w Windsorze wiadomość od księżnej Walii. Chcielibyśmy życzyć Jej Królewskiej Mości szybkiego powrotu do zdrowia" – przekazano.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także