Blisko ludziAgnieszka Kaczorowska została dawczynią mleka. Teraz namawia do tego inne mamy

Agnieszka Kaczorowska została dawczynią mleka. Teraz namawia do tego inne mamy

Agnieszka Kaczorowska oddała mleko do banku mleka
Agnieszka Kaczorowska oddała mleko do banku mleka
Źródło zdjęć: © AKPA
Marta Kutkowska

16.08.2021 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agnieszka Kaczorowska niedawno po raz drugi została mamą. Celebrytka chętnie dzieli się ze swoimi fankami informacjami dotyczącymi pielęgnacji noworodka. Teraz zwróciła się do swoich obserwatorek z ważnym apelem, a przy okazji wyjaśniła, czym zajmuje się Bank Mleka Kobiecego.

Agnieszka Kaczorowska kilkanaście dni temu ponownie została mamą. Zaabsorbowana opieką nad Gabrysią młoda mama znajduje czas dla swoich obserwatorek i chętnie dokumentuje swoje życie z maluszkiem. Ostatnio na swoim stories podzieliła się informacją, że jej mleko zostało przyjęte do banku mleka.

Rodzina ponad wszystko

Agnieszka Kaczorowska zrobiła w ostatnich latach wielką karierę. Po wielu latach upominał się o nią świat tańca - wystąpiła w kilku edycjach "Tańca z Gwiazdami", po czym założyła swoją szkołę.

Jednak aktorka podkreśla w wywiadach, że najważniejsza rola w jej życiu, to rola mamy.

- Na bycie mamą nigdy nie powiem złego słowa, ponieważ w moim odczuciu wszystko jest piękne, nawet nieprzespane noce czy dzień marudzenia. Dlatego może właśnie nic mnie tak mocno nie zaskoczyło, ponieważ byłam bardzo otwarta i dobrze nastawiona. Chyba najbardziej jestem zaskoczona, jak my, Maciek i ja, dajemy sobie dobrze radę. Jesteśmy spokojni i wyluzowani. I słyszę od znajomych, że zachowuję się tak, jakby Emilka nie była moim pierwszym dzieckiem - powiedziała w wywiadzie dla "Mamaville".

Bank Mleka Kobiecego - co to takiego?

W jednej z ostatnich relacji na Instagramie Agnieszka Kaczorowska powiedziała, że pozytywnie przeszła testy i jej mleko zostało przyjęte do banku mleka.

"Banki mleka kobiecego to placówki umożliwiające karmienie naturalnym pokarmem dzieci, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy. Banki mleka to profesjonalne laboratoria zajmujące się pozyskiwaniem mleka kobiecego od Honorowych Dawczyń, bezpiecznym przechowywaniem i dostarczaniem go potrzebującym dzieciom" - czytamy na stronie instytucji.

Przypominamy, że WHO zaleca karmienie piersią dziecka przynajmniej do szóstego miesiąca życia. Niestety, niektóre mamy z przyczyn zdrowotnych nie mają laktacji i ich dzieci są pozbawionego tego dobroczynnego pokarmu. Dlatego funkcjonowanie banków mleka jest takie ważne.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także